تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

آمازون فروش کالا به سفارتخانه‌های ایران را متوقف کرد

آمازون

شرکت آمریکایی آمازون با اذعان به فروش ۱۰۰هزار دلار کالا به سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان طی ۳ سال گذشته اعلام کرد قصد ندارد فروش به این حساب‌ها را در آینده ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی گیک وایر، شرکت آمازون مشتریان وفاداری در داخل سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان دارد، اما این مشتریان دیگر از این پس نمی‌توانند از این غول تجارت الکترونیک آمریکایی خرید کنند.

شرکت آمازون امروز در اظهاریه سه‌ماهه خود خطاب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فاش ساخت که طی ۳ سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار دلار کالا به سفارتخانه‌های ایران و افرادی که «احتمالاً برای این سفارتخانه‌ها کار می‌کرده‌اند.» فروخته است.

در این اظهاریه به سفارتخانه‌های ایران در کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، اتریش و چین و یک هیئت نمایندگی دولت ایران در فرانسه اشاره شده است.

در این اظهاریه همچنین آمده است: «محصولات فروخته شده شامل کتاب، موسیقی، سایر محصولات رسانه‌ای، لباس، لوازم خانه و آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم اداری، دستگاه‌های الکترونیک و لوازم خودرو بوده است… ما قادر نیستیم به‌صورت دقیق سود خالص حاصل از این معاملات را محاسبه کنیم. ما قصد نداریم فروش به این حساب‌ها را در آینده ادامه دهیم».

این فروش‌ها شامل ۹۰۰ دلار کالا «برای شخصی بود که بر اساس دستور اجرایی ۱۳۳۸۲ (رئیس جمهور آمریکا) تحت تحریم بوده است». هدف از این دستور اجرایی بلوکه کردن دارایی افرادی بوده که در برنامه تسلیحاتی ایران نقش داشته‌اند.

این افشاسازی شرکت آمازون بر اساس قانون کاهش تهدیدات حقوق بشری ایران و سوریه انجام گرفته که بر اساس آن فعالیت اقتصادی شرکت‌های آمریکایی با ایران ممنوع است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آمازون فروش کالا به سفارتخانه‌های ایران را متوقف کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

canal