تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

تثبیت قیمت نفت پس از افت دو روزه

z

در معاملات روز چهارشنبه قیمت نفت پس از دو روز افت متوالی ناشی از نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی و افزایش تولید خاورمیانه، تثبیت شد.

هر بشکه نفت برنت با رشدی ۹ سنتی نسبت به روز گذشته ۴۵ دلار و ۶ سنت معامله شد. قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز با ۱۲ سنت افزایش به ۴۳ دلار و ۷۷ سنت رسید.

این در حالی است که به دلیل افزایش تولید از سوی خاورمیانه و نشانه‌های تازه‌ای از رکود اقتصادی در آسیا،‌ در دو روز گذشته، برنت و WTI به ترتیب ۷ و ۵ درصد کاهش قیمت داشتند.

فردریک نیومن،‌ تحلیلگر بازار کالای HSBC در هنگ‌کنگ اعلام کرد: « بازارهای بزرگ آسیا به روند ناامیدکننده خود ادامه می‌دهند: ژاپن بیشتر سقوط کرده، چین به حالت قبلی بازگشته و هند هم لغزش از خود نشان می‌دهد. صادرات به شدت پایین بوده و تقاضای داخلی نیز ضعیف است.» در آمریکا نیز اقتصاد دچار سکون شده است.

سفارشات کارخانه‌های آمریکا برای شانزدهمین ماه متوالی کاهش یافته است. میزان تولید نفت آمریکا با سقوط از مقدار اوج ۹٫۶ میلیون بشکه‌ای در روز در تابستان سال گذشته به ۸٫۹ میلیون بشکه در روز رسیده است. موضوعی که به نظر اکثر معامله‌گران عامل اصلی رشد نفت از قیمت‌های زیر ۳۰ دلار برای هر بشکه در اوایل سال جاری به مقادیر کنونی شده است.

با وجود این آمار موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد که موجودی ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۹ آوریل با رشدی ۱٫۳ میلیون بشکه‌ای به ۵۳۹٫۷ میلیون بشکه رسید. این در حالی است که تقاضای قوی برای فراورده‌های نفتی ذخایر بنزین،‌ گازوئیل و روغن سوختنی را کاهش داده است.

با استناد به تقاضای قوی و افزایش انتظارات برای کاهش تولید آمریکا، موسسه تحقیقاتی BMI پیش‌بینی کرد قیمت نفت در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت.

BMI اعلام کرد: « ما پیش‌بینی می‌کنیم عرضه از سوی کشورهای غیر اوپک افزایش پیدا کند. همچنین انتظار داریم که فصل رانندگی آمریکا (تابستان) موجب حمایت از قیمت نفت شود. ما معتقدیم تا پایان سال نفت با عبور از مرز ۵۰ دلاری در محدوده ۶۰-۵۰ دلاری برای هر بشکه معامله شود.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تثبیت قیمت نفت پس از افت دو روزه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

canal