تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

سرمایه گذاری عمانی‌ها در معدن آنتیموان ایران

oman

پایگاه خبری مسقط دیلی از خرید۷۰ درصدی سهم یک معدن آنتیموان ایرانی توسط شرکت عمانی تازه تاسیس “اوبار ماینینگ اینترنشنال” خبر داد.

به گزارش ایسنا، معدن سیرزار که در حدود ۱۲۵ کیلومتری غرب مشهد واقع است، تحت مالکیت شرکت پارت گوال گیتی قرار دارد که در معدنکاری و فروش مواد معدنی فلزی و غیرفلزی فعالیت دارد.

پارت گوال از سال ۲۰۱۱ این معدن روباز را اداره کرده و اخیرا به منظور افزایش ظرفیت تولید، فعالیتهای معدنکاری زیرزمینی را آغاز کرده است.

طبق بیانیه شرکت اوبار ماینینگ، توافق میان پارت گوال و شرکت اوبار اخیرا در مشهد امضا شده است.

احمد الرواحی، رییس هیات مدیره اوبار و رضا نخعی، مدیرعامل پارت گوال این توافق را در حضور سعود بن احمد البروانی، سفیر عمان در ایران و دکتر علی اکبر سیبوه، سفیر ایران در عمان امضا کردند.

الرواحی خرید سهم در معدن سیرزار را در راستای اهداف این شرکت برای افزایش دارایی‌های خود از طریق خریدهای جدید عنوان کرد. وی گفت: ما متعهد هستیم که دارایی‌ها و فضایی که در آن فعالیت می کنیم را گسترش دهیم و یکی از استراتژیهای ما حمایت از سیاست دولت برای ایجاد یک قطب فرآوری مواد معدنی در این سلطان نشین است.

مدیرعامل پارت گوال هم با استقبال از جوینت ونچر این شرکت با اوبار، اظهار کرد اوبار مسئول اکتشاف اولیه، مطالعات تحقیقاتی و نقشه برداری اقتصادی و ساختاری برای تهیه یک نقشه معدن و مطالعات امکان سنجی برای معدنکاری و روند بهره برداری خواهد بود.

به گزارش ایسنا، فلز آنتیموان در صنایع مختلف از جمله الکترونیکی، پتروشیمی، نساجی، باطری‌سازی، شیمیایی، داروسازی، رنگ و نیز ساخت آلیاژهای محکم در برابر خوردگی و فرسودگی استفاده می‌شود و در سال‌های اخیر به سبب رشد مصرف این فلز، قیمت افزایشی داشته است.

ذخایر آنتیموان کشور در استان سیستان و بلوچستان متمرکز است که تاکنون ۲۵ هزار تن ذخیره قطعی با عیار ۱۶ درصد در این استان شناسایی شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal