تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

ترکیه قبل از رسیدن زمستان از تخفیف گازی ایران بهره مند می‌شود

گاز

وزارت انرژی ترکیه با اعلام اینکه هنوز توافقی در مورد تخفیف گازی با ایران صورت نگرفته است،‌گفت:انتظار می رود مردم ترکیه قبل از رسیدن زمستان از تخفیف گازی بهره مند شوند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه با اعلام اینکه “دیوان داوری بین المللی” در قضیه گران فروشی گاز ایران به نفع ترکیه رای صادر کرده است، از عدم توافق قطعی دو کشور بر سر میزان دقیق تخفیف قیمت گاز وارداتی خبر داد.

در بیانیه وزارت انرژی با تکذیب خبر توافق ایران و ترکیه بر سر میزان دقیق تخفیف گازی که در روزهای اخیر از سوی برخی منابع اعلام شده، اظهار داشت: “هنگامی که میزان دقیق تخفیف گازی بر اساس رای الزام آور دادگاه به شکل قطعی مشخص شود به اطلاع عموم خواهد رسید. همانگونه که پیش از این برات آلبایراک وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه نیز تاکید کرده است، انتظار می رود هموطنان قبل از رسیدن زمستان از تخفیف گازی بهره مند شوند”.

دیوان داوری بین المللی در ماه مارس گذشته در مورد اختلاف ایران و ترکیه بر سر قیمت گاز وارداتی از ایران به نفع ترکیه رای صادر کرده بود. بر اساس رای صادره از سوی دادگاه، ایران ملزم به اعمال تخفیف در قیمت گاز صادراتی به ترکیه از اول جولای سال ۲۰۱۱ به این سو به میزان ۱۳٫۳ الی ۱۵٫۸ درصد خواهد بود.

میزان واردات گاز طبیعی ترکیه از ایران سالانه ۱۰ میلیارد مترمکعب است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal