تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

کاهش 37 درصدی سفر گردشگران خارجی به ترکیه

turkey

در پی تشدید بحران امنیتی و همچنین کودتای نافرجام در ترکیه ورود گردشگران خارجی به این کشور در ماه جولای ۳۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از حریت،‌ تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه در ۷ ماه نخست سال جاری ۳۰ درصد کاهش یافته است. از جمله مهمترین دلایل این کاهش شدید سفر گردشگران به ترکیه تنش با روسیه، بمب‌گذاری‌ها و همچنین کودتای نافرجام در این کشور بوده است.

در ۷ ماه نخست سال جاری ۱۴٫۲ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰٫۳ درصد کاهش داشته است.

در این مدت تعداد گردشگران روس ورودی به ترکیه نسبت به ۷ ماه نخست سال ۲۰۰۵، ۸۹ درصد کاهش داشته است. از سوی دیگر تعداد گردشگران ورودی از کشورهای غرب اروپا نیز نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.

در ماه جولای تعداد گردشگران خارجی در ترکیه ۳۶٫۷ درصد کاهش یافت چرا که تعداد گردشگران روس ورودی به ترکیه نسبت به ماه جولای سال گذشته ۹۳ درصد کاهش داشته است.

تعداد گردشگران دیگر کشورها نظیر آلمان و انگلیس که به ترکیه سفر کرده‌اند نیز در ۷ ماه نخست سال جاری به ترتیب ۲۵٫۶ و ۲۹٫۲ درصد کاهش داشته است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal