تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

کشورها در حال خارج کردن کارگران خود از عربستان هستند

arabestan

با تشدید بحران اقتصادی و ناتوانی شرکت‌ها در پرداخت حقوق کارگران خارجی و در نتیجه اخراج دسته‌جمعی آنها، کشورهای مختلف نظیر هند و فیلیپین در حال خارج کردن اتباع خود از این کشور هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ به نقل از مانیلا بولتین، با تشدید بحران اقتصادی و اشتغال در عربستان کشورهای مختلف در حال  خارج کردن اتباع خود از عربستان هستند.

در آخرین اقدام دولت فیلیپین موفق شد روز گذشته حدود ۱۱۹ نفر از کارگران خود را از عربستان خارج کند و تعداد کارگران خروجی از عربستان را به ۱۷۰۰ نفر برسد.

وزارت کار و اشتغال مانیل اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود طی ماه جاری ۲ هزار نفر از ۱۱ هزار کارگر فیلیپینی که در عربستان بیکار شده‌اند، به این کشور بازگردند.

در پی بسته شدن ۹ شرکت بزرگ سعودی ۱۱ هزار نفر کارگر فیلیپینی در این کشور شغل خود را از دست دادند.

به طور کلی بخش قابل توجهی از شرکت‌های سعودی توان خود را برای پرداخت حقوق کارگران خارجی از دست داده و در نتیجه کارگران خود را به صورت جمعی اخراج کردند.

از سوی دیگر بر اساس قوانین عربستان کارگران شاغل در این کشور باید پیش از خروج تأییدیه کارفرمایان خود را ارائه دهند که به دلیل خروج کارفرمایان  از عربستان این کارگران امکان ارائه تأییدیه نداشته و به همین دلیل امکان خروج از عربستان را ندارند و دولت‌هایی مانند فیلیپین و هند در تلاش هستند تا کارگران بیکار خود را با رایزنی سیاسی از عربستان خارج کنند. پیش‌تر نیز ۱۰ هزار کارگر هندی نیز در این کشور از کار بیکار شده و در شرایط بسیار بد آب و غذایی به سر می‌برند.

دولت نپال نیز برای بازگرداندن اتباع خود از عربستان دست به کار شده است. پاکستان نیز از جمله کشورهایی است که اتباع آن در عربستان مشغول به کار هستند که هزاران نفر از اتباع این کشور نیز در عربستان اخراج شده‌اند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal