تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

طلای جهانی بیش از ۲۷ دلار گران شد

طلا

طلای جهانی پس از رشد حدود دو درصدی در معاملات روز گذشته، روز چهارشنبه به افزایش ادامه داد و در بالاترین سطح سه هفته اخیر ایستاد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۵۲.۶۵ دلار رسید.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد افزایش یافت و در ۱۳۵۵.۸۰ دلار قرار گرفت. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۲۷.۳۰ دلار یا ۲.۱ درصد افزایش یافت و در ۱۳۵۴ دلار بسته شد.

طلا پس از انتشار گزارشی افزایش یافت که نشان داد فعالیت بخش خدمات آمریکا در ماه گذشته به پایین‌ترین سطح در شش سال و نیم اخیر کاهش پیدا کرده است. این گزارش کندی روند رشد اقتصاد آمریکا را منعکس کرد و به دورنمای نرخهای بهره لطمه زد.

این فلز ارزشمند پنج شنبه گذشته به دلیل نگرانی بازار از نزدیک بودن زمان افزایش نرخهای بهره آمریکا به ۱۳۰۱.۹۱ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت در دو ماه اخیر بود اما پس از انتشار آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا که ضعیف‌تر از حد مطلوب بود، بهبود پیدا کرد.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره فوق‌العاده حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند این فلز را افزایش داده و از سوی دیگر با پشتیبانی ارزش دلار، قیمت طلا را تحت فشار بیشتری قرار می‌دهد. آمار اقتصادی جدید آمریکا و هر گونه اظهارنظر مقامات بانک مرکزی این کشور برای دریافت نشانه‌هایی از زمان افزایش نرخها به دقت از سوی بازارها دنبال می شود.

جیمز گاردینر، معامله گر گروه ام کی اس در باره وضعیت بازار طلا گفت: اگر طلا به بالای ۱۳۵۰ دلار صعود کند می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران انتظار دارند بازارها تا زمان برگزاری نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه آرام باشند.

دلار پس از کاهش بیش از یک درصدی در روز سه شنبه، در معاملات روز جاری بازارهای آسیایی تحت فشار ماند در حالیکه بازارهای سهام آسیایی به بالاترین سطح در یک سال اخیر صعود کردند.

ذخایر صندوق “اس پی دی آر گولد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه ۱.۵۲ درصد افزایش یافت که بزرگترین رشد یک روزه از پنجم ژوییه بود و به ۹۵۲.۱۴ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری اندکی کاهش پیدا کرد و به ۲۰.۱۳ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۱۰۳.۳۰ دلار رسید. هر اونس پالادیم بیش از یک درصد رشد کرد و ۷۰۸.۴۰ دلار معامله شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal