تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

رشد ۶۱ واحدی شاخص بورس

بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز با فعال شدن بازارگردا‌ن‌های سهام و صدور علائم فنی برای خریداران شاهد حمایت تکنیکالی نماگرهای بازار با پیشرانی خودرویی‌ها و برخی تک سهم‌های معدنی و پالایشی بود.

به گزارش فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یک‌شنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۵، با افزایش ۶۱ واحدی به رقم ۷۶ هزار و ۱۶۶ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۷۷ واحدی به عدد ۱۴ هزار و ۵۳۳ واحد دست یافت.

شاخص سهام آزاد شناور اما با ۵۵ واحد افزایش عدد ۸۴ هزار و ۵۷۳ واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۴۲ واحدی عدد ۵۳ هزار و ۳۰۹ واحد را به نمایش گذاشت که شاخص بازار دوم با ۶۳۹ واحد افزایش به رقم ۱۶۶ هزار و ۵۰۵ واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با ۸ واحد افزایش به رقم ۸۰۹ واحد دست یافت.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت داروسازی دکتر عبیدی با ۵۶ واحد، ماشین‌سازی اراک با۱۷ واحد و پالایش نفت بندرعباس با ۱۳ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را بر براورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۵۳ واحد، فولاد مبارکه با ۱۴ واحد و ملی صنایع مسی ایران با ۸ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۳۳۹ میلیارد تومان بالغ شد، در حالی که در بازار نقدی سهام این رقم اندکی کمتر از ۱۷۶ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن ۶۰۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۴ هزار و ۵۵۴ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌ فولاد کاویان از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری دزفول‌، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، قرارداد آتی سهام توسعه معادن روی ایران بازگشایی شدند.

امروز همچنین اسناد خزانه اسلامی مرحله هفتم با تاریخ سررسید منتهی به ۲ مرداد ماه ۱۳۹۶ به قیمت هر ورقه یکصد هزار تومان در بازار فرابورس عرضه اولیه شد.

در عین حال امروز سهام کنترلی سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری معادل ۹۹.۹۹ درصد روانه میز فروش فرابورس ایران شد.

به گزارش فارس، فردا دوشنبه اما تعداد ۲۰ میلیون سهم شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه و کشف قیمت می‌شود.

به گزارش فارس، امروز ۴۵ میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش بیش از ۳۶ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده به کدهای درون گروهی منتقل شد.

در شرکت صنعتی دریایی ایران اما کمتر از ۱۵ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان با هدف تجمیع سهام به کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

اندکی بیش از ۱۲ میلیون سهم ایران ترانسفو نیز به ارزش بیش از ۱۹.۵ میلیارد تومان از سوی سهامدار کد به کد شد.

در نماد سایپا اما امروز در جریان بازار خرده‌فروشی بازار گردان این سهم در معاملات کم حجم به حمایت از این سهم پرداخت.

براساس این گزارش امروز بورس تهران شاهد تکاپوی بازارگردان‌ها همزمان با صدور سیگنال تکنیکالی برای خریداران سهام بود. بازاری که با وجود رونق بازار بدهی اما امروز برای اغلب معامله‌گران کوتاه مدت نگر جذابیت خرید پیدا کرد تا با شناسایی برخی سهم‌های برخوردار از ظرفیت رشد به ویژه در میان بازار دومی‌ها فرصتی دوباره برای شناسایی بازدهی کوتاه مدت در بازار امروز پیدا کنند.

امروز بازار با پیشرانی خودرویی‌ها و برخی تک سهم‌های گروه‌های شاخص‌ساز از جمله معدنی‌ها و پالایشی‌ها تلاش کرد تا در محدوده صفر تابلو از حمایت‌های شکل گرفته بر الگوهای چارتی سهم‌های پربیننده بازار حمایت کند.

به گزارش فارس،‌امروز بازار سهام بازاری متعادل و همسو با بازار گردان‌های سهام برای حمایت از الگوهای تکنیکالی بود که با تکاپوی خریداران اغلب حقیقی توانست در محدوده صفر تابلو کمی با افزایش حجم معاملات سهام به ویژه در گروه بازار دومی‌ها همراه شد.

در این بین قندی‌ها و سپس غذایی‌ها و دارویی‌ها در کنار برخی ساختمانی‌ها همچنان لیدر نوسان گیران کوتاه مدت‌نگر بازار هستند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal