تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

توضیح سازمان مالیات در مورد خودکشی شهرستان نور

مالیات

مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران، ضمن ابراز تأسف و اعلام تسلیت به دلیل خودکشی منجر به فوت یکی از هموطنانمان در محدوده اداره امور مالیاتی شهرستان نور، عنوان داشت: شخص مذکور هیچ بدهی مالیاتی در سال‌های گذشته نداشته و مالیات عملکرد سال ۹۴ وی نیز مبلغ ۵۵۰ هزار تومان بوده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی اکبر حمزه‌ای با اشاره به حادثه خودکشی یکی از شهروندان در اداره امور مالیاتی شهرستان نور گفت: صبح روز چهارشنبه رضا تقی پور، ۵۵ ساله و مؤدی مالیاتی اداره امور مالیاتی شهرستان نور، با مراجعه به این اداره، اقدام به خودکشی نمود که این اداره کل ضمن تسلیت به بازماندگان این مؤدی، از وقوع این حادثه دردناک، بسیار ابراز تأسف می‌نماید.

وی افزود: پس از بررسی‌های اولیه این حادثه مشخص شد، مؤدی فوت شده شاغل در صنف خرازی بوده و هیچ مشکل مالیاتی یا بدهی مالیاتی نیز نداشته و مالیات عملکرد سال ۹۴ وی نیز حدود ۵۵۰ هزار تومان بوده است.

مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران، در خصوص وضعیت پرونده مالیاتی این مؤدی نیز عنوان داشت: مالیات سال‌های۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۳ این مؤدی به ازای هر سال مبلغی در حدود ۵۵۰ هزار تومان بوده که مؤدی مذکور، مالیات‌های خود راپرداخت نموده و همچنین در سال ۱۳۹۵ و بابت عملکرد سال ۱۳۹۴ این مؤدی، در اجرای تبصره ۵ ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌هایمستقیم و توافقی که با اتحادیه‌ها مبنی بر عدم افزایش مالیات‌ها صورت گرفته، همان میزان مالیات (مبلغ حدود ۵۵۰ هزارتومان) به عنوان مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۴ در نظر گرفته شده و به ایشان ابلاغ شده است.

مدیر کل امور مالیاتی استان مازندران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نهادهای انتظامی ذیربط در حال بررسی این موضوع بهمنظور ریشه یابی و بررسی علل اصلی این حادثه تأسف بار هستند.

حمزه‌ای با بیان اینکه همچنین دستورات لازم به منظور بررسی موضوع از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغشده، عنوان داشت: یک تیم ویژه به منظور بررسی موضوع و اینکه این حادثه مرتبط با مالیات بوده یا خیر از تهران به ایناستان نیز اعزام شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal