تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

کمک سازمان جهانی گمرک برای گسترش ترانزیت بین اعضای اکو

bandar teranzit

معاون دبیرکل سازمان جهانی گمرک (WCO) گفت: سازمان جهانی گمرک با طراحی برنامه های ظرفیت سازی، به دنبال اجرایی کردن TTFA(موافقتنامه چارچوب ترانزیت بین کشورهای اکو)است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «سرجیو موجیکا» (Sergio Mojica ) در هفتمین اجلاس رئیسان کل گمرکات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در  تهران گفت: سازمان جهانی گمرک حدود ۶۰ سال پیش تشکیل شد و امروز ۱۸۰ کشور عضو آن هستند که ۹۸ درصد تجارت بین المللی را انجام می دهند.

به گفته وی، تجارت بین الملل موتور محرکه توسعه اقتصادی و اجتماعی است و گمرکات می توانند در این زمینه نقش و تاثیر زیادی داشته باشند.

موجیکا مهمترین هدف سازمان جهانی گمرک را کمک به گمرکات کشورهای مختلف برای ارتقای بازارشان، تسهیل و ایمن کردن تجارت عنوان و تاکید کرد این مهم، با توجه به تغییر رویه های گمرکی از اهمیت زیادی برخوردار است.

معاون دبیرکل سازمان جهانی گمرک افزود: کشورها در زمینه رویه های گمرکی نمی توانند جدای از یکدیگر کار کنند و به دلیل مواجهه با چالشها و اولویتهای جدید، باید گمرکات همواره در تعامل با هم باشند. باید بخش خصوصی را تشویق کرد تا تجارت را در بین خودشان تسهیل کنند.

موجیکا خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی جدید WCO برای سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ بر مبنای چهار اصل رقابت اقتصادی، درآمدزایی موثر، برقراری تعادل در تجارت جهانی و توسعه سازمانی تدوین شده است.
وی ادامه داد: سازمان جهانی گمرک با هدف تسهیل رقابت و تجارت، برنامه هایی برای ارایه کمک های فنی و ظرفیت سازی دارد تا TTFA((موافقتنامه چارچوب  ترانزیت بین کشورهای اکو)) را اجرایی کند.

به گزارش تسنیم، کشور های عضو اکو TTFA((موافقتنامه چارچوب  ترانزیت بین کشورهای اکو)) را امضا کرده اند. اکو  سمینارها و کارگروه هایی در راستایی اجرایی شدن این موافقتنامه برگزار کرده است. این موافقتنامه در جهت افزایش ترانزیت بین کشورهای اکو است.

موجیکا  برقراری تعادل در تجارت جهانی را از طریق مدیریت ریسک میسر دانست و به برگزاری اجلاس لزوم طراحی سناریوهای جهانی در زمینه امنیت در دسامبر سال گذشته میلادی اشاره کرد.

معاون دبیرکل سازمان جهانی گمرک بر لزوم تدوین استانداردهایی نظیر مکانیزاسیون، پنجره واحد تجاری و تجارت الکترونیکی برای اجرا توسط کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک تاکید کرد و در پایان، اکو را از شرکای سازمان جهانی گمرک برشمرد که برای پاسخگویی به چالش های قرن ۲۱ نقش مهمی در منطقه ایفا می کند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal