تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

استقلال سامانه های معاملاتی بورس و فرابورس

بورس
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران گفت: صبح امروز و به کمک جوانان متخصص، سامانه معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران از فرابورس تفکیک شد.
وی ادامه داد: با توجه به متحمل شدن فشار بالای سامانه معاملات هنگام عرضه های اولیه و زمان رونق بازار از ماه ها قبل راهکارهایی در حال بررسی بود که یکی از آنها، تفکیک کردن هسته معاملات بورس از فرابورس و سبک کردن سامانه معاملات در روزهای رونق بازار بود که این مهم از امروز عملی شد.
آنالویی در ادامه عنوان کرد: در حالی از امروز معاملات این دو بازار از هم تفکیک شده که برخی از کارگزاران خواهان فرصت بیشتر برای چیدمان سفارش های خرید و فروش شدند. به همین علت ، زمان شروع امروز معاملات با تاخیر همراه شد.
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اظهار کرد: گفتنی است که سازمان بورس پس از گذشت چندین سال به دنبال رفع نقائص سامانه معاملاتی است و خود را ملزم کرده است تا با به روز رسانی و بررسی سامانه های جدیدتر ، شرایط را برای بهبود عملکرد سیستم معاملات بورس فراهم کند.

همچنین علی صحرائی، معاون بازار شرکت بورس تهران در گفتگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن تایید خبر تاخیر ۳۰ دقیقه ای زنگ آغاز معاملات بورس تهران، عنوان کرد: علت این موضوع تفکیک سامانه های فرابورس از بورس بوده که با وجود پیش آمدن مشکلاتی برای کاربران در ساعات آغازین صبح، در حال حاضر اجرایی شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مرتضی آنالویی در گفتگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عنوان کرد: پیش از این، معاملات این دو بورس بر روی یک هسته معاملاتی شکل می گرفت که گاهی بر اثر افزایش حجم معاملات، سامانه با کندی و گاهی با اخلال همراه میشد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal