تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

هواپیماهای ایرباس به زودی در آسمان ایران/اوباما، ترامپ را دور زد!

ایرلاین

اداره خزانه‌داری آمریکا، مجوز فروش بیش از یکصد فروند هواپیمای ایرباس را به ایران صادر کرد؛ این در حالی است که دونالد ترامپ اعلام کرده بود که اجازه فروش هواپیماهای تجاری را به ایران نمی‌دهد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از رویترز، اداره خزانه‌داری آمریکا مجوز فروش یکصد و شش فروند هواپیمای تجاری ایرباس فرانسه به ایران را صادر کرد.

 

در همین حال یک منبع آگاه که خواست نامی از او برده نشود در مصاحبه اختصاصی با رویترز این موضوع را بیان کرده است.

 

همچنین اداره کنترل دارایی‌های خارجی بخش خزانه‌داری آمریکا، مجوز لازم برای خرید ۱۰۶ فروند هواپیمای ایرباس را صادر کرده است؛  اگرچه هواپیمای ایرباس فرانسوی است و در این کشور تولید می‌شود؛ اما به دلیل اینکه حداقل ۱۰ درصد از قطعات آن آمریکایی هستند، در صورت فروش به ایران باید مجوز لازم از آمریکا را دریافت کنند.

 

این اقدام اداره خزانه‌داری آمریکایی در شرایطی انجام گرفته است که دولت «باراک اوباما»، ماه های آخر خود را سپری می‌کند و در راستای توافق هسته‌ای انجام گرفته با ایران و به منظور برداشتن تحریم‌ها، چنین موافقتی صورت گرفته است.

 

پیش از این  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرده بود که اجازه فروش هواپیماهای مسافربری تجاری را به ایران نخواهد داد.

 

بر همین اساس، مجلس نمایندگان آمریکا در هفته گذشته، لایحه‌ای را تصویب کرد که به دنبال آن، فروش هواپیماهای تجاری بوئینگ به ایران را ممنوع می‌کرد؛ اما اکنون خرید هواپیماها وارد مرحله جدیدی شده است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal