تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

فدرال رزرو آمریکا سال آینده 2 بار نرخ بهره را افزایش می دهد

امریکا

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، بارناباس گان تحلیلگر و پیش بینی کننده ارشد موسسه او سی بی سی تصریح کرد: افزایش رشد اقتصادی جهان و اتخاذ سیاست های پولی سختگیرانه از سوی فدرال رزرو آمریکا موجب خواهد شد تا قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی با افت بیشتری روبرو شود.

بر اساس این گزارش وی در ادامه افزود: قیمت طلا در سه ماه نخست سال آینده به کمتر از ۱۱۷۵ دلار خواهد رسید و این رقم در سه ماه دوم نیز به ۱۱۵۰ دلار می رسد. میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه سوم سال آینده به کمتر از ۱۱۲۴ دلار کاهش می یابد و این رقم تا سه ماه پایانی ۲۰۱۷ نیز به ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید.

قیمت جهانی طلا در ۵ هفته گذشته به طور متوالی با کاهش روبرو شده و از ۱۳۳۸ دلار پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با افت محسوسی روبرو شده است.

وی پیش بینی کرد که فدرال رزرو به احتمال زیاد نرخ بهره را در نشست هفته آینده افزایش خواهد داد. به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته آینده نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد افزایش خواهد داد و این مساله موجب تقویت ارزش دلار خواهد شد و تاثیر زیادی بر افت احتمالی قیمت طلا خواهد داشت.

موسسه مالی ای بی ان آمرو نیز پیش بینی کرده است که قیمت طلا طی ماه های آینده با افت روبرو خواهد شد. البته بانک کامرز آلمان پیش بینی کرده است که سیاست های مالی و اقتصادی ترامپ در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود و مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و افزایش نرخ تورم در اقتصاد جهانی موجب تقویت قیمت این فلز زرد خواهد شد.

البته به نظر می رسد انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور به خصوص چین و هند نیز می تواند بر روند قیمت طلا تاثیرگذار باشد.

منبع: سایت طلا

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal