تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

عربستان انتظار دارد قیمت نفت تا ۲۰۲۰ به ۶۵ دلار برسد

عراق

عربستان انتظار دارد که قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ به ۶۵ دلار در هر بشکه برسد که این رقم موجب برقراری ثبات در بودجه این کشور خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الشرق الاوسط، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان از افشای قیمت در نظر گرفته شده برای هر بشکه نفت در بودجه سال آینده این کشور خودداری کرد اما گفت که عربستان بر اساس یک «سناریوی رزرو» در مورد قیمت نفت، بودجه خود را تنظیم کرده است.
وزیر انرژی عربستان افزود، کشورش بدون توجه به قیمت نفت در زمینه پروژه های توسعه ای به پیش رفته، اما او انتظار دارد که قیمت نفت در طی سال های آینده افزایش یابد.
منابع اگاه می گویند، دولت عربستان قیمت هر بشکه نفت را در بودجه سال آینده خود ۵۵۵ دلار تعیین کرده و انتظار دارد درامدهای نفتی اش در سال ۲۰۱۷ با ۴۶ درصد افزایش به ۴۸۰ میلیارد ریال سعودی برسد.
بانک تجاری الاهلی، یکی از بزرگترین بانک های عربستانی با انتشار گزارشی ویژه در مورد بودجه سال آینده عربستان اعلام کرده که دولت رقم ۵۰ دلار برای هر بشکه نفت را برای ارزیابی درامدها و هزینه های سال آینده خود در نظر گرفته است.
منابع اگاه به الشرق الاوسط گفتند، عربستان انتظار دارد که قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ به ۶۵۵ دلار در هر بشکه برسد که این رقم موجب برقراری ثبات در بودجه این کشور خواهد شد.
وزیر انرژی عربستان گفته، کشورش به منظور کاهش هزینه ها قصد دارد یارانه مصرف انرژی را کاهش دهد و اینکه ریضا سیاست خود در زمینه اصلاح قیمت های داخلی انرژی را در فاصله سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد.
الفالح اضافه کرده که تصمیم گیری نهایی در مورد قیمت جدید انرژی در عربستان اندکی زمان خواهد برد، اما این تغییرات در سال ۲۰۱۷ اعمال خواهند شد. البته این اتفاق در طی ۲ ماه نخست ۲۰۱۷ رخ نخواهد داد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal