تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

آیا میدانستید نحوه استفاده از تکنولوژی در کره شمالی به چه شکل است؟

کره شمالی

زندگی در کره شمالی همچنان بسیار تیره و تاریک است. رهبر فعلی این کشور، کیم جونگ-اون، بر خلاف پدرانش، تحصیلات دانشگاهی خود را در اروپا گذرانده است اما آنطور که پیداست، تحصیل در جوامع آزاد اروپایی تأثیر چندانی بر ذهنیت وی نداشته است. دولت کره شمالی با وجود مشکلات اقتصادی بحرانی و قحطی‌های پی در پی، همچنان روابط و فعالیت‌های خود را به شدت کنترل و پنهان می‌کند و تکنولوژی در کره شمالی نیز از این محدودیت‌ها در امان نیست.

با وجود این شرایط، کیم جونگ-اون در برابر یک موضوع نتوانسته مقاومت کند: اینترنت. با آنکه آمار دقیق و به روز از شرایط کره شمالی در دسترس نیست اما میزان نفوذ اینترنت در این کشور، روز به روز در حال افزایش است. حال برخی از موارد عجیب استفاده از تکنولوژی در کره شمالی را در اینجا بیان خواهیم کرد.

تکنولوژی در کره شمالی

تقریبا هیچکس از اینترنت استفاده نمی‌کند

10 مورد عجیب از نحوه‌ی استفاده از تکنولوژی در کره شمالی

اینترنتی که ما می‌شناسیم، در کره شمالی نیز وجود دارد اما دسترسی به آن فوق‌العاده محدود است و فقط افراد خارجی و یا مقامات سطح بالا و افراد ثروتمند می‌توانند از آن استفاده کنند. مردم در این کشور از اینترنت داخلی با نام کوانگ میونگ استفاده می‌کنند که کاملا از اینترنت جهانی جدا بوده و ایزوله است. اکثر سایت‌های این اینترانت مربوط به سازمان‌های کره شمالی است اما به تازگی، بخش تجارت الکترونیکی نیز به آن راه پیدا کرده و اولین وبسایت فروشگاه آنلاین کره شمالی به نام Okryu در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal