تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

محبوبیت حزب سوسیال دموکرات آلمان از حزب مرکل پیشی گرفت

آلمان

بر اساس جدیدترین نظرسنجی، در سایه نامزدی “مارتین شولتز” برای صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات محبوبیت این حزب برای اولین بار در عرض ۱۰ سال گذشته از حزب مرکل پیشی گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، حزب سوسیال دموکرات آلمان همچنان در سایه نامزدی “مارتین شولتز” برای صدر اعظمی این کشور در نظرسنجی‌ها صعود قابل توجهی را تجربه می کند.

بر اساس جدیدترین نظرسنجی موسسه امنید، برای اولین بار در عرض ۱۰ سال گذشته میزان محبوبیت حزب سوسیال دموکرات از احزاب متحد مسیحی دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی پیشی گرفت.

 نتایج این نظر سنجی که به سفارش نشریه “بیلد” آلمان انجام گرفته است نشان می‌دهد که حزب سوسیال دموکرات آلمان با یک درصد افزایش محبوبیت ۳۳ درصد آراء شهروندان را کسب کرده و احزاب متحد مسیحی نیز با یک درصد کاهش ۳۲ درصد آراء شهروندان را به دست آوردند. به این ترتیب حزب سوسیال دموکرات آلمان برای اولین بار در عرض ۱۰ سال گذشته محبوبیت بیشتری از اتحادیه احزاب متحد مسیحی به دست آورد.

حزب چپ و حزب سبز آلمان نیز هر کدام بدون تغییر هشت درصد و هفت درصد آراء شهروندان را به دست آوردند. حزب لیبرال دموکرات نیز شش درصد آراء را کسب کرد. حزب افراط گرای جایگزینی برای آلمان نیز با یک درصد کاهش ۹ درصد آراء شهروندان را به دست آورد که پایین ترین ارزیابی برای این حزب در یک سال گذشته محسوب می شود.

موسسه “امنید” این نظر سنجی را در فاصله زمانی نهم و پانزدهم فوریه از بین ۱۸۸۵ شهروند واجد شرایط آلمانی انجام داده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal