تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

قیمت نفت جهانی کاهش یافت

نفت

قیمت نفت برنت در پایان معاملات دیروز ۸۲ سنت، معادل ۱٫۶ درصد افت کرد و به ۵۱ دلار و ۳۷ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که سرمایه گذاران همچنان نگران این مسئله هستند که کاهش تولید های اوپک و غیر اوپکی ها هنوز مازاد عرضه جهانی نفت را کاهش نداده، قیمت نفت روز جمعه بار ددیگر کاهش یافت و به پایین ترین رقم ها در ۳ ماه گذشته رسید.

قیمت نفت خام آمریکا از روز سه شنبه به این طرح جدود ۹ درصد کاهش داشته که بیشترین کاهش قیمت سه روزه از فوریه ۲۰۱۶ بوده است. چشم انداز افزایشی ای که در چند ماه اخیر بر بازار حاکم بوده، به دلیل ارقام بالای ذخایر نفت خام آمریکا تضعیف شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز با ۷۹ سنت، معادل ۱٫۶ درصد کاهش به ۴۸ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات دیروز ۸۲ سنت، معادل ۱٫۶ درصد افت کرد و به ۵۱ دلار و ۳۷ سنت رسید.

قیمت ها در اوایل هفته پس از آنکه یک افزایش قابل توجه دیگر در حجم ذخایر نفت خام آمریکا گزارش شد، شروع به کاهش کرد. روز جمعه، موسسه بیکر هاگز اعلام کرد، میزان سکوهای حفاری نفتی در آمریکا در هفته اخیر باز هم افزایش داشته است.

گین مک گیلیان، تحلیلگر بازار نفت گفت: «کاهش تولید های تعهد شده توسط تولید کنندگان جهان به صورت واقعی نتوانسته میزان ذخایر را کاهش دهد.»

روز پنجشنبه، قیمت نفت خام آمریکا برای اولین بار از ماه دسامبر به زیر ۵۰ دلار رسید. تولید کنندگان عمده نفت نظیر عربستان و امارات ابراز نگرانی کرده اند که احیای صنعت نفت شیل آمریکا موجب خنثی کردن تلاش های آنها برای کاهش عرضه خواهد شد.

بر اساس گزارش بیکر هاگز، شرکت های حفاری آمریکایی در هفته اخیر ۸ سکوی دیگر به تعداد سکوهای خود اضافه کرده اند و کل سکوها را به ۶۱۷ مورد رسانده اند که بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۵ تاکنون است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal