تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

افزایش۶۰ دلاری قیمت طلا در ۱۳ روز به دلیل شفاف نبودن سیاست‌های اقتصادی ترامپ

دلار

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا در لحظه انتشار خبر ۲ دلار کاهش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت ۱۲۵۱ دلار و ۸ سنت به فروش رفت. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت ۱۲۵۰ دلار و ۵۰ سنت و در بیشترین زمان به قیمت هزار و ۲۵۵ دلار و ۳۰ سنت به فروش رفت.

قیمت امروز طلا نسبت به یک ماه گذشته با ۵ دلار کاهش همراه بود اما نسبت به یک سال گذشته افزایش ۳۰ دلاری را نشان می‌دهد. قیمت طلا از ۱۴ مارس که به هزار و ۲۰۰ دلار رسیده بود، تا به امروز (طی ۱۳ روز) افزایش نزدیک ۶۰ دلار را تجربه کرده است.

براساس این گزارش امروز در بازارهای جهانی قمیت سایر فلزات گرانبها نیز روند کاهشی داشت به طوری که نقره با ۷ سنت کاهش به قیمت ۱۸ دلار معامله شد. فلزهای پلاتینوم و پالادیوم کاهش‌هایی به ترتیب ۳ و ۷ دلار داشتند و فلز رادیوم نسبت به روز گذشته ثابت بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سرمایه‌گذاران بخش طلا معتقدند هنوز برنامه کاهش مالیات و افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها آنچنان که ترامپ در کمپین‌های مبارزاتی وعده داده بود عملی نشده است.

فاصله گرفتن ارزش دلار از پایین‌ترین رقم چند هفته گذشته باعث شد که قیمت طلا امروز در مبادلات جهانی روند کاهشی به خود بگیرد. اگر چه طی ۱۳ روز گذشته ۲ عامل شفاف نبودن سیاست‌های اقتصادی ترامپ و افزایش جزئی نرخ بهره که نتوانست سرمایه‌گذاران بخش طلا را برای سرمایه‌گذاری تحریک کند افزایش ۶۰ دلاری قیمت طلا طی ۱۳ روز گذشته رقم زد.

«دانیل هانیس» تحلیلگر بانک ENZ می‌گوید: برنامه مالیاتی و طرح اصلاحات بیمه درمانی دونالد ترامپ به نتیجه نرسیده است و در آینده شاهد نوسانات کم قیمت طلا خواهیم بود تا اینکه سرنوشت سیاستی ترامپ مشخص شود.

پیش از این دونالد ترامپ در اعتراض به برنامه‌های درمانی اوباما طرح بیمه درمانی را مطرح کرده بود که تصویب نشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.