تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

قیمت نفت برنت کاهش یافت

نفت
خبرگزاری میزان- در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان دهنده افزایش تولید نفت شیل در این کشور است و این به تداوم مازاد عرضه در بازار کمک کرده، قیمت نفت پس از ۳۳ جلسه افزایش، روز جمعه با کاهش همراه بود.
در حالی که تجار در جستجوی سیگنال های موجود در بازار هستند تا ببینند که آیا کاهش تولید های اوپک موثر بوده، یا اینکه تولید نفت آمریکا همچنان در حال خنثی کردن تلاش ها برای برقراری توازن در بازار است، قیمت نفت در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نوسان محدودی را شاهد بود.
قیمت نفت برنت در این دوره سه ماهه، بیشترین کاهش را در بین انواع مختلف دارایی های جهان شاهد بوده است. در ماه مارس، همزمان با افزایش میزان ذخایر نفت آمریکا و بالا رفتن تعداد سکوهای حفاری در این کشور که موجب خنثی شدن تلاش ها برای کاهش تولید در سایر نقاط جهان شد، قیمت نفت در ماه مارس بیشترین کاهش ماهیانه از ماه جولای به این سو را به ثبت رساند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۱۳ سنت کاهش به ۵۲ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت نفت برنت نسبت به سه ماهه قبلی حدود ۷ درصد کاهش یافته که بیشترین کاهش سه ماهه از اواخر سال ۲۰۱۵ تاکنون بوده است.
قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۲۵ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در پایان سه ماهه نخست امسال حدود ۵٫۷ درصد کاهش یافت که بدترین کاهش سه ماهه از اواخر سال ۲۰۱۵ تاکنون بود.
تونی هدریک، تحلیلگر بازار انرژی در این باره گفت: «شاهد یک مقاومت فنی در سطح ۵۲ تا ۵۳ دلار هستیم.»
موسسه بیکر هاگز اعلام کرد، تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا در این هفته ۱۰ مورد افزایش یافته و به ۶۶۲ سکو رسیده است. بدین ترتیب در سه ماهه نخست امسال بیشترین تعداد افزایش سکو از اواخر سال ۲۰۱۱ تاکنون به ثبت رسیده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، در حالی که افزایش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا نشان دهنده افزایش تولید نفت شیل در این کشور است و این به تداوم مازاد عرضه در بازار کمک کرده، قیمت نفت پس از ۳ جلسه افزایش، روز جمعه با کاهش همراه بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal