تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

ورودی سدهای بزرگ کشور ۱۵ درصد کاهش یافت

سد

بر اساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، در هفته اول خرداد ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ورودی سدهای بزرگ کشور ۱۵ درصد کاهش یافته است.

امسال با توجه به بارش‌های زمستانی و بهار سال پربارش نام گرفت، اما بر اساس آخرین آمار ثبت شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، آب ورودی به سدهای بزرگ کشور نسبت به سال گذشته کاهش ۱۵ درصدی داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، بر اساس این گزارش، حجم آب ورودی به سدهای کشور در مدت زمان یاد شده ۳۲٫۶۹ میلیارد مترمکعب بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸٫۳۰ میلیارد متر مکعب، از ۱۵ درصد کاهش برخوردار است.

بر پایه این گزارش، میزان خروجی آب سدهای کشور در سال جاری ۲۳٫۹۹ میلیارد متر مکعب بوده که در مقایسه با ۲۳٫۸۸ میلیارد متر مکعب خروجی سال قبل، اختلاف فاحشی نداشته است.

از ابتدای مهر ماه گذشته تا هفته اول خرداد ماه جاری ۶۷ درصد مخازن سدهای کشور پر و ۳۳ درصد آن خالی است.

گفتنی است ظرفیت کل مخازن سدهای کشور در سال جاری ۴۹٫۷ میلیارد متر مکعب است که حجم ۳۳٫۴۵ میلیارد متر مکعب آن پر است و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۳٫۹۹ میلیارد متر مکعب، با ۲ درصد کاهش مواجه است.

بر اساس آخرین آمار به ثبت رسیده از شرکت مدیریت منابع آب ایران حجم جریان‌های سطحی کشور از ابتدای مهرماه گذشته تا پایان اردیبهشت ماه جاری ۴۱ هزارو ۹۷۸ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ هزارو ۴۷۷ میلیون متر مکعب، به میزان ۸ درصد کاهش داشته است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal