تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

شگرد جدید آمریکا برای تحریم خطوط هواپیمایی ایران

هواپیما

امریکا در تلاشی پنهان، درصدد ممنوعیت فروش هواپیماهای جدید مسافربری روسیه به ایران است.

به گزارش لایف رو، روسیه برای اینکه بتواند به ایران هواپیما بفروشد باید از وزارت دارایی آمریکا مجوز دریافت کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هواپیمای سوخوی سوپر جت ۱۰۰ جدید روسیه در خاک آمریکا شامل دارایی‌ها است و این هواپیما و بسیاری از قطعات آن در کمپانی های آمریکایی تولید شده اند.

لایف رو می نویسد: ایران برای محصولات روسیه بازار فروش بزرگ و چشم انداز اقتصاد دوم  جهان اسلام پس از ترکیه محسوب میشود ولی مشکلات زیادی درهمکاری با شرکای تجاری غربی بخاطر تحریم های ضد ایرانی دارد.

به عقیده این پایگاه اطلاع رسانی روسیه، در اول بنظر می رسید که مسکو هر چه را که میخواهد میتواند به تهران بفروشد، در دسامبر سال گذشته بسیاری از شرکتهای هواپیمایی ایران علاقمند به خرید هواپیمای روسی شدند، یکی از مطالبات اصلی طرف ایرانی نسبت به این هواپیما این است که باید با گواهی مدیریت کنترل بر دارایی های خارجی وزارت دارایی آمریکا همراه اسناد فروش باشد زیرا آمریکایی ها بدلایل زیادی از اهرم فشار بر شرکتهای روسیه برخوردارند.

براین اساس، هواپیمای غیر  نظامی سوخو در آمریکا دارایی دارد و بصورت مشترک با کمپانی های خارجی از جمله آمریکا تولید می شوند که اجرای تحریم فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس در واقع جلوگیری از فروش هواپیماهای مسافربری روسیه نیز به ایران محسوب می شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal