تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

کیفیت آب استان تهران مشکلی ندارد

آب

استاندار تهران گفت: اکنون مشکلی به نام کیفیت آب در استان تهران وجود ندارد.

سید حسین هاشمی،صبح دوشنبه در افتتاح فاز اول پروژه تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اولویت های استانداری تهران در دولت یازدهم در کنار اولویت های دیگر، بخش آب و فاضلاب بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، هاشمی افزود: در استان تهران ما دو اشکال عمده داشتیم اولین مشکل در رابطه با آب شرب مردم  که بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب کسری آب در جنوب شرق استان تهران، شهرستان ری  و غیره داشته ایم و مشکل دوم در کیفیت آب بوده است که خوشبختانه هم اکنون می‌توانیم اعلام کنیم که مشکلی به نام کیفیت آب در استان تهران نداریم.

استاندار تهران بیان داشت: به دلیل خشکسالی های مستمر که شاهد آن بوده ایم که در رابطه با کمیت آب نیز بسیار مهم است و لازم است مردم در مصرف آب دقت کافی داشته باشند و مدیریت مصرف را به عنوان یک اصل در نظر داشته باشند که به مشکل جدی برخورد نکنیم.

هاشمی گفت: خط انتقال «قمر بنی هاشم» که شرق و غرب تهران را به یکدیگر متصل و آب را ایمن سازی می‌کند انشااله به زودی در روزهای آتی توسط یکی از مسئولین تراز اول مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در بخش فاضلاب ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب فاضلاب در تهران به صورت رها داشته‌ایم گفت: با همین سیاست، آب مورد تصفیه قرار می‌گیرد و پساب آن را در کشاورزی، صنعت، فضای سبز و تزریق به منابعی که به این پساب نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌دهیم که بدینوسیله آب های زیرمینی که به شدت افت پیدا کرده است را تقویت کنیم و در مجموع از فرونشست زمین صیانت می کنیم که این کار بسیار کلیدی است که انشااله در دولت دوازدهم این بحث به پایان می‌رسد و  از تمام آب های فاضلاب چه فاضلاب های روان و چه فاضلاب هایی که از طریق خانگی به این سیستم متصل می‌شوند بتوانیم استفاده کنیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کیفیت آب استان تهران مشکلی ندارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *