تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

ترامپ قیمت طلا را بالا می‌برد

طلا

بانک گلدمن‌ساچز در یادداشتی اعلام کرد که برخلاف آن‌چه همه فکر می‌کنند تنش‌های کره‌شمالی باعث بالا رفتن مداوم قیمت طلا نیست.

به گزارش سی ان بی سی، این بانک نابه‌سامانی و آشفتگی دولت ترامپ را عامل اصلی تقویت قیمت طلا می‌داند ولی این وضع از بین خواهد رفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، شاخص اسپات‌گلد قطعا مدتی است که درحال رشد است و از قیمت ۱۲۱۲ دلار به ازای هر اونس به اوج ۱۳۴۲.۹۰ دلار در این هفته رسیده است و بر طبق داده‌های رویترز به بالاترین سطح یک ساله خود رسیده است.قیمت طلا هم اکنون ۱۳۳۴.۸۵ دلار است.

طلا که معمولا در مواقع اضطراب سرمایه‌گذاران به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن به حساب می‌آید روز چهارشنبه در قیمت ۱۳۳۸.۵۰ دلار معامله می‌شد.

بخشی از افزایش قیمت طلا با افزایش تنش‌های شبه جزیره کره در نتیجه آزمایش هسته‌ای موفق کره‌شمالی در روز یکشنبه، همراه شد.

گلدمن معتقد نیست که افزایش پیوسته قیمت طلا به تنش‌های کره‌شمالی کاملا بی ارتباط است، بلکه معتقد است این تنش‌ها مسئول ۱۵ دلار از ۱۰۰ دلار افزایش قیمت  طلا هستند.

در این بیانیه آمده است: ما متوجه شدیم که اتفاقات رخ داده در واشنگتن در طول دو ماه اخیر و به دنبال آن، تضعیف دلار، تاثیر خیلی بزرگتری در افزایش قیمت‌های اخیر طلا داشته است. به همین دلیل احتمالا طلا نتواند سودهای به دست آورده خود را حفظ کند.

گلدمن اعلام کرد حتی با توجه به بالا رفتن روزانه تنش‌های کره شمالی، این بانک به پیش‌بینی قیمت ۱۲۵۰۰ دلار برای هر اونس طلا در پایان سال پایبند می‌ماند.

در این بیانیه آمده است: سطح مقبولیت ترامپ معیار خوبی برای ریسک‌های واشنگتن بود که آن را هم به نرخ بهره و هم به قیمت طلا مرتبط می‌سازد. همه این‌ها در کنار دلار ضعیف، مسئول ۸۵ درصد افزایش قیمت‌های اخیر طلا است.

با این حال در این بیانیه آمده است که این ریسک کمرنگ‌تر خواهد شد.

در ماه‌های آینده، به نظر می‌رسد برای پشت سر گذاشتن ویرانی‌های طوفان هاروی، سیاست‌مداران واشنگتن بر اختلافات خود غلبه کنند، لایحه‌ بودجه را تصویب کنند، برای جلوگیری از تعطیلی فعالیت‌های دولت بیشتر تلاش کنند و زودتر از پیش پروژه‌های زیرساختی را دنبال کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ترامپ قیمت طلا را بالا می‌برد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

canal