تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

اسناد درخواست مجوز ساخت پلاسکو منتشر شد

pelasco

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی چهار سند را مربوط به درخواست صدور دستور نقشه و پروانه ساخت، تخریب، گودبرداری، مطالعات مکانیک خاک و تجهیز کارگاه منتشر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران حدود ساعت هشت صبح سی ام دی ماه دچار حریق شد و پس از سه ساعت و نیم تلاش آتش نشانان برای مهار آتش، ۱۵ طبقه ساختمان به طور کامل فرو ریخت.

در مجموع یک هزار و ٢٠٠ واحد در مجتمع تجاری پلاسکو وجود داشت که بر اساس آمارها ۵۶۰ واحد، فعال بود. گفته می شود ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شده است و سه هزار کارگر نیز بیکار شدند.

بخش زیادی از کسبه این ساختمان در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن بودند که ۹۹ درصد آنان از این واحدها به عنوان «مرکز پخش» استفاده می کردند. همچنین ۱۸۰ واحد در این ساختمان تولیدکننده و فروشنده دیگر اقلام بودند.

در این ساختمان که سال ۱۳۴۱ احداث شده بود، ۴۰۰ واحد پیراهن دوز، ۶ واحد کشباف، هشت واحد صنف خیاطان و ۲۰ واحد تولیدی کفش فعال بودند.

بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از روزهای آغازین بروز این حادثه اعلام کرد پس از اخذ پروانه، ساختمان پلاسکو را در ۲ سال می‌سازد.

به نوشته یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی این بنیاد، از اسفندماه سال گذشته و تشکیل کمیته پلاسکو در بنیاد مستضعفان و پیگیری از نهادهای ذیربط مانند شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران، سازمان میراث فرهنگی، دادستانی استان تهران و… مقدمات ساخت به‌طور جدی دنبال شده است.

بر پایه این گزارش، عزم همه دستگاه‌های ذیربط، صدور مجوز و رعایت حقوق کسبه آسیب دیده پلاسکو، بنیاد مستضعفان، اتاق اصناف و شورای ساختمان پلاسکو را در تسریع ساخت و ادامه فعالیت تجاری کسبه یاری می کند.

شرکت رامان از شرکت‌های برتر هلدینگ عمران و مسکن بنیاد، نماینده این نهاد برای پیگیری و ساخت دوباره پلاسکوست.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal