تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

افزایش نرخ دلار در بازار آزاد تهران

دلار

فعالان ارز، طلا و سکه در آغاز هفته شاهد رشد قیمت دلار آمریکا و دیگر اسعار عمده در بازار آزاد بودند اما قیمت طلا به تبعیت از کاهش نرخ جهانی، افت کرد.

به گزارش باشگاه سرمایه به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، هر دلار آمریکا امروز در بازار آزاد تهران با ۷۰ ریال رشد قیمت، به ۴۰ هزار و ۸۱۰ ریال رسید و یورو با ۲۰۰ ریال افزایش، به بهای ۴۸ هزار و ۵۰ ریال به خریداران عرضه شد.
همچنین پوند انگلیس در معاملات امروز بازار با ۱۰۰ ریال افزایش قیمت، به ۵۴ هزار و ۴۶۰ ریال رسید و درهم امارات با ۲۰ ریال افزایش بها، ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال به فروش رفت.
در سامانه نظارت ارز (سنا) که میانگین قیمت فروش ارزهای عمده در صرافی های مجاز سراسر کشور درج می شود، نرخ هر دلار ۴۰ هزار و ۷۰۲ ریال، یورو ۴۷ هزار و ۴۸۱ ریال و درهم امارات ۱۱ هزار و ۱۲۵ ریال ثبت شده است.

**تحولات بازار سکه و طلا
برپایه نرخ های اعلام شده اتحادیه طلا و جواهر، قیمت جهانی هر اونس طلا با یک دلار و ۳۸ سنت کاهش به یک هزار و ۲۷۵ دلار و ۱۳ سنت رسید و به دنبال آن قیمت طلای ۱۸ عیار در بازار داخلی ایران ۶ هزار و ۹۳۰ ریال عقبگرد داشت و یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۳۰ ریال عرضه شد.
هرچند امروز قیمت سکه تمام طرح جدید (امامی) ۱۷ هزار ریال کاهش داشت و ۱۳ میلیون و ۵۶۵ ریال به فروش رفت اما سکه تمام طرح قدیم (بهار آزادی) ۵۰ هزار ریال رشد کرد و ۱۲ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال در ویترین ها قرار گرفت.
نیم سکه و ربع سکه نیز هر کدام ۱۰ هزار ریال رشد قیمت را ثبت کردند و به ترتیب ۶ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال و سه میلیون و ۸۷۷ ریال فروخته شدند.
سکه گرمی ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار ریال به فروش رفت که نسبت به پنجشنبه گذشته تغییری نداشت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “افزایش نرخ دلار در بازار آزاد تهران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

canal