تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

سرقت ۱.۲میلیارد دلاری از بیت کوین و اتریوم

bitcoin - بیت کوین

شرکت لکس سوکولین اعلام کرد که در کمتر از ۱۰سال گذشته ۱.۲ میلیارد دلار از ارزهای رمزنگار بیت کوین و اتریوم هک شده اند.

به گزارش بلومبرگ انگلیسی، جذابیت روز افزون ارزهای رمزنگار و گستردگی آن در کمتر از ۱۰ سال اخیر باعث شده که مورد حملات سایبری قرار گیرند و از سوی دیگر این موضوع درآمد پرسودی را برای شرکت های امنیت یارانه بوجود آورده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، شرکت لکس سوکولین که در زمینه استراتژی فین تک فعالیت می کند و در این حوزه سرآمد است در تازه ترین گزارش خود درباره سرقت های اینترنتی دو ارز رمزنگار بیت کوین و اتریوم اعلام کرد که در کمتر از یک دهه اخیر، هکرها به ارزش  ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتریوم را مورد دستبرد اینترنتی قرار داده اند.

از طرفی این رقم شبیه به یک صنعت با درآمد سالانه ۲۰۰ میلیون دلار شده است و بطور کل از چند سال اخیر هکرها بیش از ۱۴ درصد از عرضه بیت کوین و اتریوم را در معرض خطر قرار داده اند.

شرکت لکس سوکولین اعلام کرد که شرکت ها و دولت ها ۱۱.۳ میلیارد دلار به دلیل هک شدن ارزهای رمزنگار و عدم پرداخت مالیات از طریق انجام تراکنش های نامشروع، ضرر کرده اند.

براساس اعلام سوکولین، اکوسیستم فناوری بلاک چین برای رصد و ردیابی تراکنش های مرتبط با ارزهای رمزنگار آسیب پذیر است و استقبال قابل توجه شرکت ها و نیز سرمایه گذاران به ارزهای رمزنگار و نقص سیستم های حفاظتی قابل اطمینان در این حوزه می تواند به میزان ضرر وارد شده بیافزاید.

شرکت سیسکو اعلام کرد که در ارز رمزنگار اترویوم یک باگ یا حفره امنیتی وجود دارد که باعث درز اطلاعات آن می شود و در نوامبر سال گذشته میلادی ۱۵۵ میلیون دلار ضرر برای صاحبان آن به همراه داشت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal