تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

واکنش پوتین به انتشار «فهرست کرملین» از سوی آمریکا

پوتین
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور روسیه در واکنش به انتشار «فهرست کرملین» از سوی آمریکا که در آن مقامات ارشد مسکو در فهرست تحریمی آمریکا قرار گرفته‌اند گفت که این اقدام به روابط دوجانبه لطمه خواهد زد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، ولادیمیر پوتین، در واکنش به انتشار «فهرست کرملین» از سوی آمریکا که در آن مقامات ارشد روسیه در فهرست تحریمی واشنگتن قرار گرفته‌اند گفت که این اقدام به روابط دوجانبه لطمه خواهد زد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار سندی اعلام کرده برخی از مقامات ارشد دولت روسیه و همچنین بازرگانان مشهور این کشور را در فهرست تحریمی خود قرار داده‌ است.

فهرست تحریمی وزارت خزانه‌داری آمریکا موسوم به «فهرست کرملین» شامل ۱۱۴ سیاستمدار و ۹۶ بازرگان روس است که احتمالا تحت تحریم قرار بگیرند.

پوتین در دیدار با نمایندگان ستادهای انتخاباتی خود گفته است که این اقدام وزارت خزانه‌داری خصمانه است و به روابط دوجانبه لطمه خواهد زد.

وی افزود که این اقدام آمریکا مناسبات میان مسکو و واشنگتن را پیچیده خواهد کرد.

پوتین می‌گوید: مسکو به دنبال بهبود روابط با واشنگتن است و در حال حاضر از اقدام تلافی‌جویانه علیه آمریکا خودداری می‌کند.

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ کرملین نیز به این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا واکنش نشان داده و گفت که مسکو این فهرست را مورد بررسی قرار خواهد داد.

پسکوف روز گذشته و پیش از انتشار این لیست اعلام کرده بود که این اقدام تلاشی برای تحت تأثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس روسیه است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal