تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

ترامپ در قاهره جزئیات معامله قرن را اعلام می‌کند

ترامپ

یک رسانه لبنانی خبر داد که رئیس جمهور آمریکا در قاهره جزئیات معامله قرن درباره فلسطین اشغالی را اعلام خواهد کرد.

به گزارش باشگاه سرمایه به نقل از  افکارنیوز، “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا به زودی در کنفرانس بین المللی قاهره جزئیاتی از «معامله قرن» را، از جمله تعیین قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی و مخالفت با ابقای شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت این کشور، اعلام خواهد کرد.

به نوشته پایگاه خبری «العهد» لبنان، روزنامه صهیونیستی «معاریو» دیروز، به نقل از برخی منابع دیپلماتیک فرانسوی، جزئیاتی از «معامله قرن» را که با ادعای احیاء فرآیند موسوم به «فرآیند صلح در خاورمیانه» صورت خواهد گرفت، فاش کرد.

به گفته این منابع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جزئیات طرح خود برای صلح را در کنفرانس بین المللی اعلام خواهد کرد که به زودی، با حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی، در قاهره برگزار خواهد شد.

ترامپ در طرح خود با اینکه قدس اشغالی پایتخت فلسطین باقی بماند مخالفت و مقرر خواهد کرد بخش قدیمی شهر قدس تحت سیطره طرف های بین المللی درآید.

منابع فرانسوی افزودند اعلام کشور فلسطین یکی از بخش های «معاهده قرن» خواهد بود و البته مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ شامل کشور فلسطین نبوده و این کشور به پایتختی قدس شرقی و منطقه خلع سلاح شده، خواهد بود.

به گفته این منابع ترامپ «انتقال شماری از شهرک ها در کرانه باختری را خواستار خواهد شد، البته بی آنکه مشخص کند این شهرک ها به کجا منتقل خواهند شد».

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ترامپ در قاهره جزئیات معامله قرن را اعلام می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

canal