تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

4 عامل مهم و موثر بر قیمت طلا در سال 2018

طلا

شورای جهانی طلا در تحلیل خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی تحت تاثیر ۴ عامل مهم یعنی سیاست های پولی بانک‌های مرکزی، قیمت دارایی ها، رشد اقتصادی جهان و عرضه و تقاضا قرار خواهد داشت.

بر اساس این گزارش کاهش ارزش دلار آمریکا موجب شده است تا قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۱۳٫۵ درصدی روبرو شود. این بیشترین رشد قیمت طلا از سال ۲۰۱۰ به شمار می رود.

عملکرد مثبت قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان عامل امیدوار کننده ای بوده است.

از دیگر نکات مهم این تحلیل رشد فزاینده تقاضای سکه و شمش طلا در بازار چین در سال ۲۰۱۷ میلادی است. تقاضای آلمان، بخش فناوری و تکنولوژی نیز تاثیر مهمی بر تقویت قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ داشته است.

البته تقاضای جهانی طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۰۹ رسیده است. کاهش تقاضای سرمایه گذاری و افت خرید بانک های مرکزی جهان بیشترین تاثیر را داشته است.

ادامه روند صعودی خرید طلا از سوی بانک های مرکزی می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ داشته باشد. طی سال گذشته بانک های مرکزی جهان برای هشتمین سال متوالی ذخایر طلای خود را افزایش داده اند. بانک های مرکزی روسیه ترکیه و قزاقستان بیشترین خرید را داشته اند./ سایت طلا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal