تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

اشتغالزایی در ۹ ماه امسال ۳.۶ درصد افزایش یافت

کار و تعاون

امیدعلی پارسا در حاشیه نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود : آمار اشتغال کشور نشان می دهد در ۹ ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳٫۶ درصدی داشته است .

این آمار در سال ۹۵ رشد ۲٫۸ درصدی و در سال های پس انقلاب به طور متوسط ۲٫۵ درصد ثبت شده است.

وی رشد اقتصادی کشور در ۹ ماهه امسال را بدون احتساب نفت ۴٫۷ درصد ذکر و خاطرنشان کرد : این شاخص نشان از رشد نسبت به گذشته دارد ولی همچنان با هدفگذاری هشت درصدی کشور فاصله وجود دارد.

رئیس مرکز آمار ایران تاکید کرد : تورم ماه بهمن ۹۶ به میزان ۸٫۳ درصد و تک رقمی است و با هدفگذاری تعیین شده مطابقت دارد.

پارسا خالص تولید اشتغال ۹ ماه سال ۹۶ را به میزان ۸۱۸ هزار نفر اعلام و بیان کرد : این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳٫۶ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد : در ۹ ماه امسال تعداد ۱۶ هزار نفر به آمار بیکاران خالص کشور اضافه شده و آمار بیکاران کشور به سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه اکنون فقط ۶۰ درصد از نیارهای ملی، ۵۰ درصد نیازهای استانی و ۱۵ درصد یار شهرستان‌ها در کشور آمار تولید می شود، افزود : نظام آماری کشور باید به سمت ثبتی‌مبنا پیش برود که مبتنی بر ارایه داده های فرد و مکان از پایین ترین رده های آماری یعنی دستگاه های اجرایی است.

وی جلوگیری از آمار غلط را از اهداف فعالیت مرکز آمار ایران برشمرد و گفت : ارایه آمار تا ۹۵ درصد قابل اعتماد از وظایف این مرکز است که برای این امر نیاز است تمام بخش ها ارایه ریزداده های خود را در اختیار مرکز آمار قرار دهند.

رئیس مرکز آمار ایران بیان کرد: برخی وزارتخانه ها در ارایه داده ها به مرکز آمار ایران تردید دارند، همه بدانند که اطلاعات فردی در این مرکز صددرصد محرمانه است و اطلاعات فردی در اختیار هیچ مقامی قرار نمی گیرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal