تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

وزیر نیرو برای شرکت در اجلاس شورای جهانی آب به برزیل رفت

آب

به‌گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت نیرو، هشتمین اجلاس شورای جهانی آب با شعار «آب برای همه»، از تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ لغایت سوم فروردین ۱۳۹۷، در شهر برازیلیا، پایتخت کشور برزیل برگزار می شود و «رضا اردکانیان»، وزیر نیرو در راس هیاتی در این اجلاس حضور خواهد داشت.
شورای جهانی آب در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و محل دبیرخانه مرکزی این شورا در شهر مارسی کشور فرانسه مستقراست و اکنون بیش از ۵۰۰ شخصیت حقوقی از زیر مجموعه‌های سازمان ملل، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، بخش‌های دولتی، وزارتخانه‌ها، موسسه های علمی و غیره عضو این شورا هستند. مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری- تهران (تحت پوشش یونسکو) تنها نهاد دولتی عضو شورای جهانی آب از ایران است.
یکی از مهمترین وظایف شورای جهانی آب، برگزاری اجلاس شورای جهانی آب هر سه سال یک بار بوده که هشتمین اجلاس آن در برزیل برگزار می شود.
این اجلاس از سال ۱۹۹۷ هر سه سال یکبار به عنوان بزرگترین رویداد آبی در سطح بین الملل، با هدف بسیج کردن خلاقیت،‌ نواوری، ارایه طرح‌های ابتکاری، دانش و اطلاعات جدید در حوزه آب برگزار می شود.
تاکنون هفت اجلاس از سال ۱۹۹۷ به ترتیب در کشورهای مراکش (۱۹۹۷)، هلند (۲۰۰۰)، ژاپن (۲۰۰۳)، مکزیک (۲۰۰۶)، ترکیه (۲۰۰۹)، فرانسه (۲۰۱۲) و کره جنوبی (۲۰۱۵) برگزار شده است.
پیش‌‌بینی می‌ شود ۳۰ هزار نفر از حدود ۱۵۰ کشور جهان در هشتمین اجلاس شورای جهانی آب شرکت کنند.
رضا اردکانیان، وزیر نیرو در این رویداد ضمن سخنرانی در بخش وزیران حاضر در اجلاس و حضور در میزگرد تخصصی، دیدارهایی نیز با مقام های کشورها و نهادهای بین‌المللی خواهد داشت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal