تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

فناوری هوشمند کشت سبزیجات در مریخ را ممکن می کند

کشاورزی

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از فیوچریسم، پژوهشگران آلمانی ایستگاه نومایر ۳ در قطب جنوب، اولین محصول سبزی خود در قطب جنوب را برداشت کرده اند. محصول یادشده در یک گلخانه پیشرفته رشد داده شده و ثابت می کند سبزیجات نه تنها در زمین های بایر و نامناسب قطب جنوب و حتی صحراها قابل کاشت هستند، بلکه در سیارات دیگر مانند ماه و مریخ نیز امکان کاشت سبزی وجود خواهد داشت.

گلخانه یادشده فعالیت خود در قطب جنوب را از ژانویه سال ۲۰۱۸ آغاز کرده و راه اندازی آن حاصل سال ها بررسی و مطالعه است. این گلخانه در درون یک کانتینر بدون پنجره و تغییر کاربری داده شده تاسیس شده و دسترسی به آن از طریق یک دریچه هوا ممکن است.

گردش هوا در این گلخانه به صورت بسته ولی هوشمند صورت می گیرد و از نور بنفش مصنوعی برای تغذیه سبزی ها استفاده می شود. ریشه های سبزی ها در این روش از طریق اسپری کردن املاح و مواد تغذیه ای نیازهای غذایی خود را دریافت می کنند. برگ های سبزی ها هم با استفاده از لامپ های ال ای دی تغذیه می شوند. هوای محیط اطراف این سبزی ها کاملا فیلترشده است تا آنها هیچ میکروبی دریافت نکنند و برای غنی سازی این هوا از دی اکسید کربن استفاده می شود.

محققان آلمانی می گویند تکرار این روش در کره مریخ هم ممکن است و همین مساله زمینه را برای سکونت درازمدت انسان ها در سایر کرات فراهم می کند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal