تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

۵ شهری که برای راه‌اندازی استارت‌آپ بهترین هستند

استارت اپ

زمانی که می‌خواهید یک کسب و کار جدید فناورانه راه‌اندازی کنید، در اولین نظر، نگاه‌ها به سمت دره سیلیکون سانفرانسیسکو جذب می‌شود. اما افزایش هزینه‌های زندگی و قیمت ملک، کارآفرینان را در این نقطه به دردسر می‌اندازند. چرا که آنها در ابتدای کار پول چندانی ندارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به همین دلیل کارآفرینان باید توجه کنند که مکان‌های جایگزین زیادی برای راه‌اندازی یک کسب و کار جدید وجود دارد که بسیار ارزان‌تر از دره سیلیکون است. اینترپرینر در گزارشی ۵ شهر جهان که برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها بهترین هستند را معرفی کرده است.

۱٫ بوستون، ایالات متحده

بوستون در واقع نسخه سواحلی شرقی سانفرانسیسکو است. جمعیت این شعر بسیار تحصیل کرده‌اند، چرا که این شهر میزبان ۶۰ دانشگاه است.

همچنین هم برخی از معتبرترین دانشگاه‌ها مانند دانشگاه ام آی تی و هاروارد در بوستون قرار دارند. به همین دلیل در این شهر استعدادها راحت‌تر کشف می‌شوند. همچنین هم فراموش نکنید که بیل گیتس و مارک زاکربرگ هم از بوستون آغاز کردند.

۲٫ برلین، آلمان

برلین یکی از سریع‌ترین اکوسیستم‌های استارت آپی را در سراسر جهان است. مقر اصلی بسیاری از استارت آپ ها در برلین است.

همچنین در این شهر شتاب دهنده و مراکز انکوباتور برای کمک به کارآفرینان حضور دارند. این شهر در قلب اروپا قرار دارد و آلمان هم از اقتصاد قوی برخودار است.

از همین رو، اگر یک کارآفرین بخواهد در اروپا شروع به کار کند و یا کسب و کار خود را رشد دهد، برلین بهترین مکان است.

۳٫ بنگلور، هند

بنگلور میزبان حدود ۴۹۰۰ استارت آپ فعال است. بنگلور یکی از شهرهای پیشرو هند است که از دهه ۱۹۷۰ ساخته شده است. در این شهر، هزینه نیروی کار کم و استعداد فنی عالی است.

۴٫ استانبول، ترکیه

استانبول پل بین اروپا و آسیا است. این شهر بسیار بزرگ و باجمعیت ۱۵ میلیون نفر است که بیشتر جمعیت آن جوان هستند.

مالکیت دستگاه موبایل و میزان نفوذ اینترنت در این شهر بسیار زیاد است. استانبول یک بازار در حال ظهور است. بنابراین باید آماده باشید تا با چالش‌های بازار نوظهور رو به رو شوید.

۵٫ ملبورن، استرالیا

ملبورن اغلب با شهر سیدنی به عنوان شهر تکنولوژی استرالیا رقابت می‌کند. با این تفاوت که هزینه زندگی و هزینه املاک در ملبورن کمتر از سیدنی است.

این باعث می‌شود که ملبورن بنیانگذاران استارت‌آپ‌ها را به خود جذب کند.

در این شهر جامعه کسب و کار بسیار متنوع است و بنگاه‌های استارت آپی می‌توانند در هر صنعتی راه پیدا کنند.

منبع: اتاق بازرگانی

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal