تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

اقتصاد ۲۰۱۸ چین با وجود تهدیدات ترامپ همچنان می‌تازد

اقتصاد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، باوجود جنگهای تجاری میان آمریکا و چین بلومبرگ گزارش داده رشد اقتصادی چین در سه ماه اول سال جاری میلادی با ۶٫۸ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل که ۶٫۵ درصد بود افزایش مناسبی را نشان می‌دهد.

این گزارش روز سه شنبه ساعت ۱۰ صبح به وقت پکن در کنار داده‌های تولیدات صنعتی و خرده فروشی در ماه مارس منتشر می‌شود. در صورت تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین روزگار سخت تری در انتظار رهبران دو کشور است  اما همانطور که رئیس جمهوری چین وعده آزادی‌ های بیشتری در زمینه حفاظت از حقوق معنوی – که ترامپ به شدت از آن انتقاد کرده بود – را داده بود، اقتصاددانان پیش بینی می‌کنند در پایان ۲۰۱۸ چین رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه کند.

رشد ۶٫۸ درصدی سه ماهه اول چین در مقایسه با رشد سه ماهه آخری سال ۲۰۱۷ که ۶٫۹ درصد را تجربه کرده بود نشان از ادامه روند اقتصادی در این کشور است. یی گانگ، رئیس بانک چین هفته گذشته گفت که شاخص‌های اقتصادی در سه ماهه اول  و در بین ادامه بهبود وضعیت دورنمای اقتصادی بهتر از انتظار ظاهر شده‌اند.

جیمز لارنسون، معاون مدیر موسسه روابط چین – استرالیا در دانشگاه سیدنی گفت: در واقع نباید از ادامه روند خوب اقتصاد چین تعجب کرد.

سخنگوی گمرک چین روز جمعه نسبت به حل مشکلات رخ داده بین چین و آمریکا ابراز امیدواری کرد.

یک هفته بعد از تشدید تنش میان چین و آمریکا و تهدید آمریکا نسبت به افزایش تعرفه‌های گمرکی ۱۰۰ میلیارد دلار کالای دیگر، ترامپ روز پنجشنبه گفت که دو کشور سرانجام به این نتیجه رسیدند که تعرفه‌های بیشتری علیه هم وضع نکنند.

انتهای پیام/

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal