تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

واگذاری مدارس دولتی ممنوع است

مدارس

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم محلات، تأکید کرد که طبق قانون برنامه ششم توسعه مدارس دولتی قابل واگذاری نیستند و واگذاری این مدارس ممنوع است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصاد آنلاین، در نشست علنی امروز مجلس و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات با استناد به اصل۳۰ قانون اساسی گفت: طبق قانون اساسی دولت موظف است آموزش و بهداشت را به صورت رایگان برای همه مردم ارائه کند.

سلیمی با اشاره به طرح اصلاح قانون اجرای سیاست اصل۴۴ عنوان کرد: در این اصلاحات به دولت اجازه داده می‌شود در زمینه واگذاری آموزش و سلامت اقداماتی داشته باشد، اما روشن نیست این اقدامات به چه نحوی خواهد بود. بنابراین دست دولت برای واگذار کردن بخش سلامت و آموزش باز خواهد بود.

وی با بیان اینکه مبهم بودن اصلاح قانون خطر رایگان نبودن آموزش و پرورش در بخش عمومی را به دنبال دارد، گفت: در برنامه ششم هم تأکید شده که بخش آموزش صد درصد واگذار نشود و رایگان باشد.

در ادامه مسعود پزشکیان که ریاست صحن علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به این اخطار قانون اساسی گفت: دقت لازم در قانون برنامه ششم توسعه در زمینه واگذاری بخش عمومی آموزش شده است و در برنامه ششم توسعه واگذاری مدارس دولتی ممنوع است و بنابراین نگرانی در زمینه واگذاری این بخش وجود ندارد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal