تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

نمایشگاه هوایی ایرشو اورآسیا در شهر آنتالیای ترکیه آغاز شد

ترکیه

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این نمایشگاه پنج روزه علاوه بر حضور سازمان صنایع دفاع، سازمان صنایع هوایی، سازمان جغرافیایی و شرکت صاایران به نمایندگی از ایران، سه شرکت هواپیمایی کیش، آسمان و آتا نیز به عنوان نمایدگان بخش خصوصی کشورمان شرکت کرده اند.
جمهوری اسلامی ایران به همت سرهنگ حسین بخون وابسته نظامی جمهوری اسلام ایران در ترکیه در این نمایشگاه حضور یافته و در این نمایشگاه برای ایران در مجموع ۱۶۲ متر مربع فضای نمایشگاهی اختصاص یافته که در آن صنایع دفاعی و هوایی و دستاوردهای کشورمان در زمینه صنعت هوا و فضا عرضه شده است.
امیر سرتیپ خلبان سیدمحمود علوی جانشین معاونت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح و تنی چند از فرماندهان نظامی کشورمان نیز قرار است در برنامه های ویژه این نمایشگاه شرکت کنند.
در این نمایشگاه خدمات هوایی سازمان جغرافیایی و کلیه خدمات قابل ارائه از طریق نقشه برداری، ارائه اطلاعات مکانی و نیز تجهیز، آموزش و راه اندازی تجهیزات صنعت هوا و فضا و خدمات مخابراتی ایران برای بازدید عموم عرضه شده است.
همچنین در قالب این نمایشگاه، ۱۵۰ برنامه نمایش هوایی با شرکت هواپیماهای نظامی و آموزشی و نیز بالگردها و پهپادهای نظامی برنامه ریزی شده که در مدت پنج روزه نمایشگاه به اجرا در می آید.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنایع هوایی و نیز تجهیزات و یافته های علمی و فنی به همراه نمونه تولیدات در این عرصه توسط ۳۰۰ شرکت از ۵۵ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران عرضه شده است.
در حاشیه این نمایشگاه نخستین سمپوزیوم هوایی زنان جهان نیز برگزار می شود و ملاقات هایی هم بین مقامات نظامی و مسئولان شرکت های صنایع هوایی کشورهای مختلف به همراه نشست های تخصصی جانبی برنامه ریزی شده است.
اسماعیل دمیر رییس صنایع دفاعی ترکیه در آیین گشایش این نمایشگاه حجم گردش مال صنعت هوایی در جهان را بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: ترکیه در همه زمینه های صنعت هوا و فضا فعال شده و در این زمینه نخستین بالگرد ملی تولید و به کار گیری شده و نخستین هواپیمای نظامی ملی ترکیه نیز به زودی به شکل عملیاتی وارد مدار استفاده می شود.
وی بیان کرد: ترکیه جزو ۱۱ کشور دارای صنعت هوایی مستقل و روزآمد است و ما برای تکمیل پروژه های صنایع هوایی خود در صدد ساخت موشک های ماهواره بر و ماهواره های نظامی مستقل خود هستیم.
یوکسل جوشکون یورک معاون وزیر ارتباطات، دریانوردی و حمل و نقل ترکیه نیز در این نمایشگاه، دهه حاضر را زمان توسعه صنعت هوایی در قاره آسیا و کشورهای شرقی عنوان کرد و گفت: ترکیه در مسیر تلاقی سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا نقش محوری در توسعه صنعت و خدمات هوایی دارد.
وی با بیان این که ترکیه هم اکنون با ۲۰۰ میلیون نفر جابجایی از طریق هوایی در زمینه حمل و نقل و خدمات هوایی در ردیف دهم جهانی قرار دارد، اظهار کرد: حجم سرمایه گذاری داخلی و خارجی در صنعت هوایی ترکیه بالغ بر ۱۳٫۵ میلیارد دلار است.
وی مجموع اشتغال در صنعت هوایی ترکیه را ۱۸۰ هزار نفر و گردش سرمایه این بخش را نیز بیش از ۲۰ میلیارد دلار اعلام کرد.
وی اظهار کرد که کشورش در صدد افزایش تعداد هواپیماهای مسافری به ۷۵۰ فروند و افزایش تعداد مسافران از رقم ۲۰۰ میلیون کنونی به ۳۵۰ میلیون نفر تا پنج سال آینده است.
به گزارش ایرنا، پیش بینی می شود که از این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ هزار نفر بازدید کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal