تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

چه کسانی مشمول وام مسکن با نرخ سود جدید می‌شوند؟

مسکن

به گزارش افکارنیوز، مسعود ایزدی در پاسخ به این سؤال که با توجه به مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار آیا این مصوبه شامل حال افرادی که در حال پرداخت اقساط وام ۸۰ میلیونی مسکن از محل صندوق یکم با نرخ سود ۹٫۵ و یا ۸ درصد هستند می‌شود، گفت: شورای پول و اعتبارروز گذشته نرخ سود تسهیلات مسکن از محل صندوق پس‌انداز یکم را در بافت‌های فرسوده از ۸ درصد به ۶ درصد و در سایر مناطق از ۹٫۵ درصد را به ۸ درصد کاهش داد.

وی افزود: به محض اینکه مصوبه شورای پول و اعتبار از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شود، دستورالعمل اجرایی آن تدوین و به شعب ابلاغ خواهد شد.

ایزدی ادامه داد: قطعاً متقاضیان و دارندگان امتیاز صندوق پس‌انداز یکم که هنوز از این امتیاز استفاده نکرده‌اند، مصوبه شامل حالشان خواهد شد، اما این مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات شامل حال افرادی که از این تسهیلات استفاده و یک قسط پرداخت کرده‌اند، نمی‌شود.

مدیر ارتباطات بانک مسکن در پاسخ به این سؤال که کاهش اقساط وام مسکن با مصوبه جدید چقدر خواهد بود، خاطرنشان کرد: با ابلاغ مصوبه جدید از سوی بانک مرکزی تدوین دستورالعمل اجرایی آن انجام و سپس میزان کاهش اقساط نیز مشخص خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal