تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

امسال خشک ترین سال در نیم قرن اخیر بوده است

کم آبی

وزیر نیرو با اشاره به بحث خشکسالی در کشور و لزوم مدیریت مصرف آب گفت: امسال خشک ترین سال طی نیم قرن اخیر بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، رضا اردکانیان چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با کاهش محسوس بارندگی ها و وقوع خشکسالی، باید به موضوع افزایش بهره وری از آب در مناطق خشک و کم آب توجه بیشتری کنیم.
وی با بیان اینکه موضوع کم آبی در کشور باید کاملا جدی گرفته شود، از تشکیل کمیته های استانی به ریاست استانداران برای مدیریت مصرف آب اشاره کرد و گفت: فرهنگ استفاده صحیح از آب باید در جامعه نهادینه شود.
اردکانیان، بحث جداسازی آب شرب و آب بهداشتی را یکی از برنامه های اولویت دار وزارت نیرو عنوان و اظهار کرد: انجام این کار هم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت و هم زمینه ای برای جذب سرمایه گذار فراهم می کند.
وزیر نیرو در ادامه از تولید سالانه ۴٫۳ میلیارد متر مکعب پساب در کشور خبر داد و گفت: سه میلیارد متر مکعب آن رهاسازی می شود که این کار آلودگی محیط زیست را به دنبال دارد.
وی همچنین طرح مهار آب های مرزی را یکی دیگر از برنامه های وزارت نیرو عنوان و اظهار کرد: پایه گذار این کار مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بودند که تاکید بسیاری بر اجرای این کار داشتند.
اردکانیان همچنین از در دست اجرا بودن طرح سردسیری غرب کشور خبر داد و گفت: امیدوارم تا پایان سال جاری مطالعات مرحله اول این طرح به اتمام برسد تا بتوان تصویر دقیقی از پروژه و چگونگی نحوه اجرای آن را بدست آوریم.
وزیر نیرو در ادامه سخنانش به سفر خود به استان کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: در این سفر ۲ روزه برنامه های مختلفی پیش بینی شده که یکی از آن ها که مربوط به افتتاح تصفیه خانه فاضلاب کنگاور بود، انجام گرفت.
وی ادامه داد: افتتاح ۲ واحد نیروگاه ۱۴۰ مگاواتی در سد داریان پاوه، بهره برداری از سد ازگله، آبرسانی به سامانه گرمسیری و دشت ازگله و آغاز عملیات اجرایی سد مخزنی هواسان از دیگر برنامه های پیش بینی شده است که فردا (پنجشنبه) عملیاتی خواهد شد.
اردکانیان یادآوری کرد: در مجموع هشت طرح آبی و برقی در استان طی این سفر ۲ روزه عملیات احداث آن ها آغاز می شود و یا مورد بهره برداری قرار می گیرد که در مجموع بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای آن ها سرمایه گذاری شده است.
وزیر نیرو، حضور در مناطق زلزله زده و بازدید از نحوه خدمات رسانی های صورت گرفته در حوزه های آب و برق شهرستان سرپل ذهاب را از دیگر برنامه های کاریش در استان کرمانشاه اعلام کرد.
وی همچنین از در دست اقدام بودن ۱۳۵ پروژه بزرگ در حوزه های آب و برق در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: برای این پروژه ها بیش از ۹۴۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
اردکانیان در پایان ابراز امیدواری کرد با بهره برداری به موقع از طرح های در دست اجرا، مردم کرمانشاه و سراسر کشور از مواهب آن برخوردار شوند.
استان کرمانشاه با ۱۴ شهرستان و ۳۲ شهر و داشتن ۲ میلیون نفر جمعیت در شمال غربی کشور واقع شده است.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal