تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

تحویل «بوئینگ» به ایران منتفی شد

هواپیما

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رئیس این شرکت هواپیماسازی آمریکایی همچنین این سیگنال را ارسال کرد که بوئینگ دیگر همچون گذشته نگران این نیست که لغو برجام ممکن است این شرکت را ناگزیر به کاهش تولید هواپیماهای مدل ۷۷۷ خود کند و موجب از دست رفتن صدها فرصت شغلی شود، زیرا تقاضا برای این هواپیماها افزایش یافته است.

دنیس مویلنبورگ، مدیر شرکت بوئینگ در کنفرانسی خبری گفت: «ما امسال هیچ برنامه ای برای تحویل هواپیما به ایران در سال جاری میلادی نداریم، بنابراین این تحویل ها در راستای فرآیندی که دولت آمریکا دنبال می کند به تعویق افتاده است.»

«من می توانم با اطمینان به شما بگویم که ما به کاهش ریسک در برنامه تولید بوئینگ های ۷۷۷ ادامه می دهیم.»

شرکت بوئینگ در دسامبر ۲۰۱۶ توافق کرد که به موجب موافقتنامه برجام، ۸۰ فروند هواپیما به ایران بفروشد.

منابع صنعتی گفتند، بوئینگ ابتدا قرار بود امسال ۳ فروند هواپیمای ۷۷۷ به ایران تحویل دهد، اما تصمیم گرفته این هواپیماها را به خریداران دیگر تحویل دهد.

قرارداد اولیه با ایران برای فروش هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ حمایتی حیاتی از یکی از پر سودترین مدل های تولیدی شرکت بوئینگ محسوب می شد. اما مویلنبورگ در این مصاحبه گفت که حتی اگر ایران قادر به تحویل گرفتن هیچ یک از هواپیماهای خریدار شده نباشد، به دلیل افزایش تقاضا بوئینگ دیگر مجبور به کاهش تولید مدل ۷۷۷ خود نیست.

«میزان تولیدی که ما تدارک دیده ایم به سفارشات ایران وابسته نیست.»

وی افزود: «اگر این سفارشات به سرانجام برسند و ما در نهایت هواپیماها را تحویل بدهیم، فرصت هایی برای ما فراهم خواهد کرد، اما ما قصد داریم از دستورالعمل های دولت آمریکا پیروی کنیم و ما اطمینان یافته ایم… که به تحویل این هواپیماها وابسته نیستیم.»

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal