تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام از کشور خارج شده است

تلگرام

معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران گفت اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام در خارج از کشور نگهداری می‌شود و این شبکه پیام رسان روسی به تعهدات خود عمل نکرده است.

 

عباس آسوشه، معاون مرکز ملی فضای مجازی در خصوص لغو مجوز استقرار سرورهای تلگرام در ایران گفت قرار بود تلگرام اطلاعات کاربران ایرانی را در کشور خودمان نگهداری کند، اما بر خلاف وعده‌هایش اطلاعات را از کشور خارج کرد. آسوشه افزود ما تصمیم گرفتیم امکانات CDN را که فقط برای کاهش هزینه‌هایش استفاده می‌کرد از آن بگیریم و در اختیار پیام رسان های داخلی بگذاریم.

معاون فناوری اطلاعات مرکز ملی فضای مجازی در مورد عمل نکردن تلگرام به وعده‌هایش گفت:

تلگرام به تعهدات خود عمل نکرد. آن‌ها اطلاعات کاربران ایرانی را از کشور خارج کردند و از امکانات ما فقط برای کاهش هزینه‌های خود استفاده می‌کردند. بنابراین ما هم تصمیم گرفتیم این امکانات را به جای تلگرام در اختیار پیام رسان های داخلی قرار دهیم.

اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام باید در داخل کشور نگهداری می‌شد

به گفته آسوشه، تلگرام در ارتباطات اولیه از سرورهای اروپایی خود برای ارتباط کاربران ایرانی استفاده می‌کرد و از سرورهای توزیع محتوا یا CDN مستقر در ایران فقط برای کانال‌های پربازدید بهره می‌گرفت. این در حالی است که قرار بوده اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام در داخل کشور نگهداری شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal