تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

بازگشت روند صعودی قیمت‌ها به بازار آهن‌آلات ساختمانی

آهن

آهن‌پرایس- بعد از اینکه نوسانات بازار آهن را که بواسطه افزایش قیمت ارز بوجود آمده بود پشت سر گذاشتیم، از ابتدای اردیبهشت ماه ۹۷ وارد یک وضعیت نسبتا مطلوبی در بازار اهن آلات شدیم. طی دو هفته ابتدایی اردیبهشت ماه شاهد ثبات قیمت ها در بازار بودیم و بازار نسبتا خوب پیش می رفت. اما با شروع هفته سوم اردیبهشت مجددا شاهد افزایش نرخ دلار در بازار ارز بودیم بطوری که قیمت دلار از مرز ۶۰۰۰ تومان گذشت و این امر موجب شد تا هر روزه بر قیمت آهن‌آلات افزوده شود.

از ابتدای هفته جاری قیمت میلگردها و سایر مقاطع فولادی افزایش یافت. سوالی که برای اکثر متقاضیان پیش می اید این است که این افزایش قیمت ها تا کی ادامه پیدا خواهد کرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت تا زمانی که تدبیرات لازم از سوی دولت برای ثبات نرخ ارز وجود نداشته باشد این نوسانات همچنان ادامه خواهد داشت و روز افزون خواهد بود چرا که طی یکی دو ماه اخیر شاهد افزایش ۲۰۰۰ تومانی نرخ ارز بوده ایم و چنانچه این نوسانات توسط دولت کنترل نشود بازار آهن آلات با مشکلات بسیار جدی مواجه خواهد شد.

خبرهای بازار آهن حاکی از افزایش قیمت میلگرد اجدار درب کارخانه ها می باشد. کارخانه میلگرد ظفر بناب در روز گذشته قیمت میلگرد سایز ۱۴ خود را ۸۰ تومان افزایش داد و با قیمت ۲۷۸۰ تومان اقدام به معامله نمود. کارخانه اریان فولاد نیز از این امر مستثنا نبود و در روز گذشته قیمت های خود را ۱۲۰ تومان افزایش داده و با قیمت ۲۷۴۰ تومان میلگرد های خود را معامله کرد. دیگر کارخانه نیز در روز گذشته قیمت میلگرد هایشان را تا سقف ۱۰۰ تومان افزایش دادند.

وضعیت بازار آهن آلات در روز گذشته به حدی پر تلاطم بوده که در طی روز هر کارخانه چندین بار قیمت های خود را افزاییش داده است. پیش بینی قیمت آهن حاکی از ادامه روند افزایشی تا پایان هفته می باشد. در صورتی که قیمت ارز ثابت شود می توانیم منتظر ثبات قیمت ها در بازار آهن الات نیز باشیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal