تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

جاده ابریشم چین به طور نمادین افتتاح شد

چین

به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا قطارهای باری از پایانه ارومچی واقع در استان شین جیانگ چین ابتدا عازم آسیای مرکزی و سپس کشورهای شرق اروپا شده و در آخر به آلمان و هلند می رسند. چین از طریق خط آهن به مشهد نیز وصل است.
معاون گمرگ بین المللی ارومچی پس از افتتاح نمادین جاده ابریشم و در حضور خبرنگاران خارجی شرکت کننده در برنامه آشنایی با بخش مرکزی جاده ابریشم چین گفت: با افزایش ظرفیت گمرک ارومچی مرکز استان شین جیانگ چین در سال ۲۰۱۶، صادرات کالا به آسیای مرکزی و اروپا از طریق جاده ابریشم عملا تضمین شده است.
«تانگ جون» افزود: چین سه پایانه صادراتی دارد که گمرک ارومچی یکی از آنهاست و در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شده است.
به گفته این مقام اقتصادی، ابتدا روزانه یک قطار روانه کشورهای نزدیک می شد که در سال ۲۰۱۶ این تعداد به یکهزار و ۲۰۰ قطار افزایش یافته و تقریبا تمامی کشورهای منطقه را پوشش می دهد.
تانگ اظهار کرد: در حالی که در گذشته، چین تنها به کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، تاجیکستان و قرقیزستان در آسیای مرکزی صادرات کالا داشت و اروپا جزو بازارهای فروش این کشور محسوب نمی شد، اما اکنون این کشور سالیانه ۱۰ هزار کانتینر ۲۶ تنی به تمامی کشورهای آسیای مرکزی و ۲۴ شهر در ۱۷ کشور اروپایی کالا صادر می کند.
به گفته این مقام مسئول، کالاهای صادراتی به این کشورها شامل محصولات شیمیایی، مصالح ساختمانی، کالاهای الکترونیکی، ماشین آلات، خودرو و مواد غذایی می شود.
تانگ اضافه کرد: صادرات کالا از این گمرک از طریق راه آهن و کشتی به کشورهای مقصد که تا هشت هزار و ۴۰۰ کیلومتر با ارومچی فاصله دارند، حمل می شود.
برنامه ریزان معرفی بخش مرکزی جاده ابریشم همچنین با تدارک برنامه دیدار از یک کارخانه ساخت ماشین الات حفر تونل های عمودی و افقی که در ساخت متروها، تونل جاده ها و معادن کاربرد دارند و در انواع مختلف مناسب برای مکان های صخره ای و سخت، خاک نرم، حفاری در سفره های آب زیر زمینی ساخته شده اند، توانمندی های شهر ارومچی چین را به رخ خبرنگاران کشیدند.
بازدید از موزه شهر ارومچی نیز قدمت هشت هزار ساله این شهر را بازگو کرد اشیا و بقایای تقریبا دست نخورده ساکنان کهن این شهر که به دلیل نمکی بودن بافت زمین از فرسایش مصون مانده اند به همراه بازسازی زندگی روزمره مردمان کهن این شهر ، تصویر روشنی از گذشته های دور این سرزمین به خبرنگاران ارایه کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal