تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

دعوت کره شمالی از خبرنگاران کره جنوبی برای نظارت بر تعطیلی سایت هسته‌ای

selah hasteie
دعوت کره شمالی از خبرنگاران کره جنوبی برای نظارت بر تعطیلی سایت هسته‌ای

کره شمالی از خبرنگاران یک خبرگزاری و یک شبکه تلویزیونی کره جنوبی دعوت کرده است تا بر روند تعطیلی سایت آزمایش های هسته ای این کشور طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ ماه می (۲ تا ۴ خرداد) نظارت کنند.

این گزارش افزود: خبرنگاران کره جنوبی اجازه خواهند داشت تا با یک پرواز از پکن همراه با سایر خبرنگاران رسانه های خارجی برای پوشش خبری این رویداد در روز ۲۲ ماه می (اول خرداد) وارد کره شمالی شوند.

وزارت اتحاد کره جنوبی افزود: این خبرنگاران پس از ورود به کره شمالی با قطار به سایت هسته ای خواهند رفت و ۲۶ یا ۲۷ ماه می برخواهند گشت.

پیونگ یانگ پیش از این اعلام کرده است که “اقدامات فنی” برای انجام این فرآیند را در ۲۳ تا ۲۵ می انجام داده است. دانشمندان پیش از این گفته بودند که بخشی از این سایت احتمالا در ماه سپتامبر تخریب خواهد شد.

این اقدام سه هفته پیش از دیدار رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری آمریکا انجام خواهد شد.

در ماه سپتامبر نیز مقامات کره جنوبی گفته بودند کیم جونگ اون اعلام کرد که تعطیلی سایت هسته‌ای خود را در ماه می انجام خواهد داد و از کارشناسان کره جنوبی و آمریکا برای دیدار از این رویداد دعوت کرد.

برچیدن سایت پیونگ ری، که تاریخ دقیقش به شرایط آب و هوایی بستگی دارد، شامل تخریب تمام تونل‌ها با استفاده از مواد منفجره و استخراج تمام تجهیزات رصد، تاسیسات تحقیقاتی و پستهای امنیتی است.

خبرنگاران کره جنوبی، چین، آمریکا، بریتانیا و روسیه در این مراسم حضور خواهند داشت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal