تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

قیمت دلار در بازار غیر رسمی

دلار

روز گذشته، قیمت دلار در بازارهای مرزی در مرز ۶ هزار تومانی باقی ماند.

در چهارمین روز هفته، قیمت دلار در هرات افغانستان در مقطعی به زیر ۶ هزار تومان رفت و حتی تا قیمت ۵۹۶۰ تومان نیز افت کرد. با این حال، در ساعات انتهایی روز حرکات افزایشی از خود نشان داد و توانست به کانال ۶ هزار تومانی بازگردد. قیمت دلار در هرات افغانستان در روزهای اخیر در شرایطی در مسیر کاهشی قرار گرفته است که پیش از اعلام تصمیم ترامپ در مورد برجام بالای مرز ۶۷۰۰ تومان قرار گرفته بود.

گروهی باور دارند، کاهش نزدیک به ۷۰۰ تومانی قیمت دلار در هرات افغانستان در روزهای اخیر سرانجام زمینه ساز ورود نوسان گیران به بازار و بازگشت قیمت‌ها شود. از نظر آنها، نوسان گیران زمانی که جو روانی کاهشی بخوابد، بار دیگر با قدرت وارد بازار خواهند شد. این در حالی است که عده دیگری باور دارند، بازار تا هنگامی که با شوک خبری خاصی مواجه نشود، توان رشد خاصی را نخواهد داشت. در کنار هرات افغانستان، روز گذشته در سلیمانیه عراق نیز قیمت‌ها به آستانه مرز ۶ هزار تومانی رسیدند.

روز گذشته، ارزش دلار در این منطقه جغرافیایی در حدود ۶۰۳۰ تومان اعلام می‌شد. در روزهای اخیر افزون بر اثر کاهشی ارزش دلار در بازارهای مرزی، حواله درهم نیز بیشتر با حرکت کاهشی خود، فضای بازار نقدی را تحت‌تاثیر قرار داد. روز گذشته، درهم امارات همچنان زیر مرز ۱۷۰۰ تومان قرار داشت و در کانال ۱۶۴۰ تومان معامله شد. دلار با نرخ حواله درهم می‌توانست در حدود ۶۰۲۰ تومان قیمت بخورد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal