تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

توافق رهبران اروپایی برای اتخاذ رویکرد واحد در قبال برجام

برجام

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع اروپایی پس از مذاکرات رهبران اتحادیه اروپا در بلغارستان تاکید کرد: رهبران اروپایی به توافق رسیده اند تا پس از خروج دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، رویکرد واحد و مشترکی را برای حفظ این توافق اتخاذ کنند.

۲۸ رهبر اروپایی همچنین حمایت خود را از طرحی اعلام کرده‌اند که بر اساس آن با تعرفه های تجاری که دولت آمریکا علیه فلزات اروپا اعمال می کند، مقابله نمایند.

این منبع آگاه افزود: اتحادیه اروپا اعلام کرده است که حاضر نیست در حالی که اسلحه روی سرش قرار دارد، با آمریکا مذاکره کند. اتحادیه اروپا برای دستیابی به یک سیستم بین المللی مبتنی بر قانون ادامه خواهد داد، آن هم علی رغم تصمیمات اخیر واشنگتن برای خروج از توافق آب و هوایی، مسائل مربوط به تعرفه ها و ایران.

دونالد تاسک رئیس شورای اروپایی نیز ضمن انتقاد شدید از مواضع و سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گفت: با نگاه به تصمیمات ترامپ، برخی افراد تصور می کنند که با داشتن دوستانی مثل آمریکا، آیا دیگر نیازی به دشمن داریم؟

این منبع آگاه تاکید کرد: رهبران اروپایی ضمن ابراز حمایت از برجام اعلام کرده اند که تا زمانی که ایران به مفاد توافق هسته ای احترام بگذارد، اروپا نیز از این توافق حمایت خواهد کرد. رهبران اروپایی همچنین خواستار ادامه تلاش و همکاری برای محافظت از شرکت های اروپایی شدند که از این تصمیم آمریکا متضرر خواهند شد.

البته رهبران اروپایی ادعا کرده اند که ” باید نگرانی های مربوط به نقش ایران در منطقه، برنامه موشک های بالستیک تهران و آنچه که پس از سال ۲۰۲۵ میلادی اتفاق خواهد افتاد، حل و فصل و برطرف شود.”

انتهای پیام/

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal