تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

چین به دنبال اتحاد با آلمان علیه اقدامات آمریکا درباره ایران

ایران و چین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، چین در سفر هفته جاری «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان به پکن حداکثر تلاش‌ها را برای تشکیل جبهه‌ای متحد علیه اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از برجام انجام خواهد داد.

روزنامه «ساوث چینا مرنینگ پست» نوشت وزارت خارجه چین اعلام کرده مرکل قرار است روز پنجشنبه و جمعه هفته جاری یازدهمین سفر خود را به پکن انجام دهد.

برلین و پکن در حوزه‌های تجارت، امنیت سایبری، حقوق بشر و سرمایه‌گذاری‌های چین در آلمان و سراسر اروپا اختلاف نظر دارند، اما سفر مرکل در شرایطی انجام می‌شود که کشورهای اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام در تکاپو برای حفظ این توافق هستند.

چین در کنار کشورهای اروپایی از پابرجا ماندن این توافق هسته‌ای حمایت کرده و مرکل، رهبری درخواست‌ها در اتحاد اروپا برای متحد ماندن کشورهای اروپایی حول این توافق را بر عهده داشته است.

«جن ویدنفیلد»، محقق مسائل چین در «اندیشکده مرکاتو برای مطالعات چین» می‌‌گوید مرکل تلاش خواهد کرد به منظور تعامل بهتر با واشنگتن، اطلاع بیشتری از مواضع پکن پیدا کند.

او گفت: «مرکل تلاش خواهد کرد از آنچه دولت آمریکا احتمالاً به چینی‌ها درباره سیاستش در آینده در قبال ایران گفته آگاه شود.»

همزمان، چین بر اهمیت چندجانبه‌گرایی در خصوص ایران و تلاش‌های اروپا برای مقابله با آمریکا تأکید خواهد کرد.

در صورتی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران از سر گرفته شوند، بانک‌ها و شرکت‌هایی که با ایران ارتباط دارند در معرض خطر مواجه شدن با جرایم مالی سنگین قرار خواهند گرفت. «دی‌زد بانک» آلمان، همین حالا اعلام کرده مبادلات مالی خود با ایران را معلق خواهد کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal