تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

قیمت نفت به 75 دلار کاهش یافت

نفت

قیمت نفت امروز حتی نسبت به روز جمعه کاهش‌های شدیدتری را ثبت کرد زیرا عربستان و روسیه اعلام کردند که تولید خود را افزایش خواهند داد و افزایش تولید نفت آمریکا نیز هیچ نشانه ای از فروکش از خود نشان نداد.

هر بشکه نفت برنت با ۱٫۳۶ دلار کاهش ۷۵٫۰۸ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۱٫۳۰ دلار کاهش ۶۶٫۵۸ دلار معامله شد.

نفت برنت و نفت خام آمریکا به نسبت بالاترین قیمت که در اوایل ماه می ثبت کردند، به ترتیب ۶ و ۸٫۳ درصد افت قیمت دارند.

در چین، نفت خام شانگهای ۳٫۸ درصد افت داشت و به ۴۶۲٫۳ یوآن در هر بشکه رسید.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک به همراه روسیه در سال ۲۰۱۷ عرضه نفت خود را برای کمک به افزایش قیمت کاهش داد. قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ به کمترین میزان در یک دهه گذشته و به کمتر از ۳۰ دلار در هر بشکه رسید.

اما قیمت‌ها از آغاز سال گذشته با کاهش عرضه افزایش یافت و نفت برنت هفته گذشته به بالای ۸۰ دلار در هر بشکه رسید و سبب بروز نگرانی‌هایی در مورد ضربه به رشد اقتصادی و تشدید تورم در جهان شد.

چتان آهای، اقتصاددان ارشد در بانک مورگان استنلی آمریکا در یادداشتی نوشت: «سرعت افزایش قیمت‌های اخیر، بحث هایی در میان سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است که این وضعیت رشد اقتصادی جهانی را با ریسک‌های کاهشی مواجه کند.»

عربستان و روسیه روز جمعه اعلام کردند که در مورد افزایش تولید نفت به میزان یک میلیون بشکه در روز گفتگو می‌کنند.

بانک ای‌ان زد روز دوشنبه اعلام کرد: «پس از انتشار گزارش‌های مبنی بر اینکه روسیه و عربستان برای تولید نفت در نیمه دوم سال توافق کردند، قیمت نفت کاهش یافت.»

در عین حال، افزایش تولید نفت آمریکا نیز نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد و حفاران آمریکا همچنان به تحقیقات برای اکتشاف میدان نفتی جدید ادامه می‌دهند.

شرکت‌های انرژی آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ می، ۱۵ دکل جدید فعال کردند و تعداد دکل‌های فعال به ۸۵۹ دکل رسید که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal