تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

افزایش بی‌سابقه قیمت آهن‌آلات در روز یکشنبه

آهن

آهن‌پرایس- در دومین روز پس از تعطیلات یک هفته‌ای، شاهد افزایش قیمت آهن آلات هستیم. روز یکشنبه قیمت اکثر اهن آلات بجز ورق ها روندی صعودی را در پیش گرفته است. بطور میانگین قیمت اکثر مقاطع حدود ۱۰ تا ۱۳۰ تومان افزایش یافته است.

در بخش میلگرد ها میانگین افزایش قیمت ۵۰ تومان گزارش شده است. کمترین افزایش قیمت مربوط به کارخانه حسن رود و کاوه تیکمه اش می باشد که قیمت میلگرد سایز ۱۴ خود را ۲۰ تومان افزایش داده اند.  بیشترین افزایش قیمت را نیز کارخانه آریان فولاد داشته است که پس از ۱۳۰ تومان افزایش، قیمت میلگرد خود را ۲۹۸۰ تومان اعلام نمود. در حال حاضر قیمت میلگرد آجدار سایز ۱۴ در بازه ۲۹۶۰ تا ۳۰۶۰ تومان می باشد.

خبر های بازار آهن حاکی از افزایش قیمت تیرآهن درب بنگاه تهران نیز می باشد. قیمت تیرآهن در بازار اهن تهران امروز ۱۰۰۰۰ تومان افزایش یافت. اگرچه این میزان افزایش قیمت برای کارخانه های آریان فولاد، فایکو و یزد بوده و میزان افزایش قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان ۱۵۰۰۰ تومان گزارش شده است. در حال حاضر قیمت تیرآهن ذوبی سایز ۲۰ در مجتمع فروش آهن آلات تهران ۹۱۷۰۰۰ تومان می باشد.

همچنین بخش نبشی و ناودانی نیز از این افزایش قیمت ها در امان نبودند. در بخش نبشی ها افزایش قیمت ها سر به فلک کشیده و در برخی کارخانه ها شاهد افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت ها بوده ایم. کارخانه ناب تبریز بطور میانگین قیثمت محصولاتش را ۸۰ تا ۱۱۰ تومان افزایش داد و کارخانه جاوید بناب که سردمدار این افزایش قیمت بوده است، قیمت نبشی هایش را ۲۰۰ تا ۲۲۰ تومان بالا برد. در بخش ناودانی ها نیز افزایش قیمت به وضوح دیده می شود. بیشترین افزایش قیمت را در این بخش کارخانه البرز غرب داشته است که قیمت های خود را ۱۵۰ تومان افزایش داده است. دیگر کارخانه ها نیز دسته  کمی از کارخانه فوق نداشته و بطور میانگین قیمت هایشان را ۱۰۰ تومان افزایش داده اند.

گفتنی است که عدم افزایش قیمت در بخش ورق ها به معنی ثبات قیمت در این بخش نیست و دلیل آن بسته بودن فروش کارخانه های ورق و عدم اطلاع رسانی قیمت از سوی آن ها می باشد

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal