تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

روحانی برای دریافت تضمین حمایت از برجام به اروپا می رود

حسن روحانی

این خبرگزاری روز دوشنبه گزارش داد که آینده توافق هسته ای پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم هایی که به عملکرد تجاری بین المللی ایران لطمه می زند، با شک و شبهه همراه شده است.
دیگر طرف های امضا کننده توافق هسته ای شامل انگلیس، چین، روسیه، آلمان و فرانسه وعده داده اند در توافق می مانند، اما شرکت های خصوصی این کشورها در صورت ادامه داد و ستد با ایران، خطر مجازات های سنگین را پذیرا می شوند.
ایران از قبل هشدار داده بود در صورت فروپاشی توافق، برای از سرگیری غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم ظرف چند روز، آماده است، ضمن اینکه به اروپا در مورد از دست رفتن زمان ، اعلام خطر کرده است.
در همین حال، سفر روحانی به اتریش و سوئیس امروز (دوشنبه) از سوی نهادهای ریاست جمهوری دو کشور اروپایی اعلام شد.
روحانی ۲ و ۳ ژوئن (۱۱ و ۱۲ تیر) به سوئیس سفر می کند و سپس در تاریخ ۴ ژوئن (۱۳ تیر) راهی وین که مقر آژانس بین المللی انرژِی اتمی است، می شود.
روابط بین تهران و برن که حافظ منافع ایران در آمریکاست، در سال های اخیر تعمیق یافته است و طبق بیانیه منتشر شده از سوی ریاست جمهوری سوئیس، روحانی در این کشور با احترام نظامی کامل مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
وین نقش میزبان را برای مذاکرات طولانی مدتی که در ژوئن ۲۰۱۳ آغاز و به انعقاد توافق هسته ای در ژوئیه ۲۰۱۵ انجامید، ایفا کرده است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal