تیتر یک اقتصادی ها

فیلم روز

تبلیغات

canal

بهای نفت در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه

نفت

پس از آنکه بر خلاف پیش بینی تحلیلگران یک گروه صنعتی اعلام کرد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته افزایش یافته است، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۱ سنت، معادل ۰٫۴ درصد کاهش به ۷۱ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت نفت برنت روز سه شنبه پس از رسیدن به پایین ترین رقم ۳ ماه گذشته با افزایش ۳۲ سنتی مواجه بود و به ۷۲ دلار و ۱۶ سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز که در جلسه قبل ۲ سنت افزایش یافته بود، امروز با ۳۶ سنت کاهش به ۶۷ دلار و ۷۲ سنت رسید.

قیمت نفت پس از کاهش قابل توجه در طی هفته گذشته و همچنین روز دوشنبه تا حدی تثبیت شده است.

هرچند اختلال در عرضه نفت ونزوئلا و پیش بینی تحلیلگران از کاهش ۳٫۶ میلیون بشکه ای ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۳ جولای تا حدی موجب تقویت قیمت ها شده بود، اما گزارش انستیتوی نفت آمریکا در مورد افزایش بیش از ۶۰۰ هزار بشکه ای ذخایر نفت آمریکا نشان داد که بازار همچنان با احتمال مازاد عرضه روبروست.

آمارهای رسمی وزارت انرژی آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت این کشور امروز منتشر خواهد شد.

در بخش تقاضا، موسسه بین ام آی ریسرچ اعلام کرد، بالا رفتن ریسک ناشی از تنش های تجاری میان آمریکا و چین ممکن است چشم انداز اقتصاد جهانی را تنزل بخشد. «به رغم تنش های تجاری میان آمریکا و چین، چشم انداز اقتصاد جهانی به طور کلی مثبت است، اما تعدادی از عوامل منفی نظیر تقویت دلار، افزایش فشارهای تورمی و انقباضی شدن سیاست های پولی در حال پدیدار شدن است.»

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

متاسفیم. نظرات بسته است.

تبلیغات

canal